افزایش شدید خشونت علیه پناهجویان در آلمان
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰
کد مطلب: 35582
افزایش شدید خشونت علیه پناهجویان در آلمان
وزیر کشور آلمان اعلام کرد خشونت راستگرایان افراطی این کشور در سال گذشته علیه پناهجویان پنج برابر شده است.
توماس دیمیزیر روز دوشنبه هنگام ارائه گزارش جرائم سالانه گفت جرائم ناشی از انگیزه‌های سیاسی که راستگرایان افراطی مرتکب شده‌اند در سال گذشته ۳۵ درصد افزایش یافته و به حدود ۲۳ هزار فقره رسیده است. دیمیزیر در نشستی خبری خاطر نشان کرد: «افزایش شدید جرائم ناشی از انگیزه سیاسی حاکی از تحولاتی خطرناک در جامعه است. شاهد آمادگی فزاینده و مشهود راستگرایان و چپگرایان افراطی برای توسل به خشونت هستیم.»

میزان جرائم ناشی از انگیزه‌های سیاسی در مجموع ۱۹ درصد افزایش یافته و به ۳۹ هزار فقره رسیده است. جرائمی همچون حمله به پناهجویان و اقدام به قتل ۳۱ درصد بیشتر شده است.

در حالی که میزان افزایش خشونت راستگرایان به ۴۴ درصد رسیده، جرائم خشونت‌بار چپگرایان ۳۵ درصد افزایش یافته است. بنا بر این گزارش، تعداد حملات به محل اسکان پناهجویان در سال ۲۰۱۵ میلادی به هزار و ۳۱ فقره رسیده در حالی که این رقم در سال قبل از آن ۱۹۹ فقره بوده است. گفته می‌شود ۹۲۳ فقره از حملات این چنینی در سال ۲۰۱۵ را راستگرایان افراطی انجام داده‌اند.

وزیر کشور آلمان در سخنان خود از احتمال افزایش این آمار در سال جاری خبر داد و گفت تنها در سه ماهه اول امسال ۳۴۷ حمله ثبت شده است. دولت آلمان جمع آوری آمار مربوط به اینگونه جرائم را از سال ۲۰۰۱ آغاز کرده است.

بیش از یک میلیون پناهجو و مهاجر که بیشتر آنان از سوریه و دیگر کشورهای جنگ‌زده هستند در سال گذشته میلادی راهی آلمان شدند.

منبع: پرس تی وی
Share/Save/Bookmark