هر لحظه امکان دارد از BBC فارسی تصاویر جنسی پخش شود
يکشنبه ۶ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۰
کد مطلب: 36419
هر لحظه امکان دارد از BBC فارسی تصاویر جنسی پخش شود
در برنامه دیده بان BBC امیر عظیمی سردبیر اتاق خبر با اشاره به نامناسب بودن تصاویر منتشر شده مدعی شد که BBC هرگز از چنین تصاویری استفاده نمی کند. وی همچنین تاخیر در آماده شدن گزارش و عدم نظارت بر آن را برای پخش گزارش مربوطه بهانه کرد.

به گزارش رسانه ایران، در هفته گذشته BBC فارسی گزارشی درباره افزایش دسترسی کودکان به پورنوگرافی بر روی آنتن برد، گزارشی که به دلیل پخش تصاویر زننده جنسی، واکنش مخاطبان را با بیان جملات " پخش این شرم آور بود "، " بسیاری کودکان و نوجوان تصاویر پورن را دیدند، آیا پخش چنین گزارشی واجب بود؟ " به همراه داشت.

در برنامه دیده بان BBC نیز امیر عظیمی سردبیر اتاق خبر با اشاره به نامناسب بودن تصاویر منتشر شده مدعی شد که BBC هرگز از چنین تصاویری استفاده نمی کند. وی همچنین تاخیر در آماده شدن گزارش و عدم نظارت بر آن را برای پخش گزارش مربوطه بهانه کرد.

فیلم

اما در طرف مقابل چندی پیش، عنایت فانی، دیگر سردبیر BBC در همین برنامه که برای " رفع شبهه انتشار تصاویر پرون در BBC " بر روی آنتن رفته بود، مدعی شد که پخش تصاویر این چنینی در دنیای عادی شده است. تلاشی برای قبح زدایی و عادی سازی نمایش تصاویر جنسی. ( خبر مربوطه را اینجا ببنید )

فیلم

با این حال علی رغم ادعای سردبیر اتاق خبر BBC فارسی، شیب ملایمی که این شبکه برای قبح زدایی انتشار چنین اخبار در نظر گرفته جای تامل دارد.

 سوال اینجاست که انتشار اخبار جنسی، گزینش تصاویر محرک در اخبار و بررسی موضوعات حوزه سکس به چه میزان دغدغه خبری مخاطبان فارسی زبان است که BBC برای پرداخت به آن، این چنین پافشاری می کند؟
Share/Save/Bookmark