پس از افشاگری وال‌استریت‌ژورنال:
بی‌بی‌سی: آشفتگی کاخ سفید از جاسوسی اسرائیل در مذاکرات هسته‌ای
جمعه ۷ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۳
کد مطلب: 23549
مولف : ابوذر حیدری
 
پس از افشاگری وال‌استریت‌ژورنال در مورد جاسوسی اسرائیل از آمریکا در روند مذاکرات هسته‌ای با ایران، بی‌بی‌سی در گزارش خود اظهار داشت: در سایه‌ی تنش‌های سیاسی اسرائیل و آمریکا، این خبر کاخ سفید را به‌شدت برآشفته است.
روزنامه وال‌استریت‌ژورنال به نقل از مقامات آمریکایی خبر داد که اسرائیل برای به دست آوردن اطلاعات دقیق مذاکرات هسته‌ای و ایجاد اخلال در روند گفت‌وگوها، از مذاکرات آمریکایی‌ها با ایران جاسوسی کرده است.
این روزنامه می‌نویسد: «بلافاصله پس از آن‌که آمریکا و قدرت‌های دیگر وارد مرحله پایانی مذاکرات هسته‌ای ایران شدند، مقامات بلند پایه کاخ سفید از جاسوسی اسرائیل در این گفتگوهای محرمانه خبر دادند.» (۱)

در همین رابطه بی‌بی‌سی فارسی گزارشی منتشر کرده است که طی آن اظهار می‌دارد: «در سایه‌ی تنش‌های سیاسی اسرائیل و آمریکا، به نوشته‌ی روزنامه‌ی وال‌استریت‌ژورنال اسرائیل جاسوسی از ابتدای کار در سال گذشته شروع کرده است». (۲)

همچنین این شبکه اشاره دارد: «اسرائیل، اطلاعات محرمانه مذکرات را با استفاده از خبرچین‌ها و رابط‌های دیپلمات گردآوری کرده و با سناتورهای آمریکایی در میان گذاشته؛ چیزی که کاخ سفید را به‌شدت برآشفته است.»

بخش‌های مهم این گزارش را ببینید:
دریافت
منابع:
۱- اسرائیل از مذاکرات هسته‌ای جاسوسی می‌کند، خبرگزاری فارس.
۲- اسرائیل جاسوسی از مذاکرات هسته‌ای را انکار کرد، بی‌بی‌سی فارسی
Share/Save/Bookmark