VOA: مداخله دوباره امریکا شبیه جنگ عراق، امریکا را آسیب پذیرتر می کند
دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۰
کد مطلب: 40865
VOA: مداخله دوباره امریکا شبیه جنگ عراق، امریکا را آسیب پذیرتر می کند
صدای امریکا نوشت که مداخله دیگری از سوی امریکا شبیه جنگ عراق ایالات متحده را آسیب پذیرتر می کند. سنجش میزان اثرگذاری سیاست های سخت گیرانه تر مهاجرتی هم دشوار است.
برای بسیاری در امریکا، جنگ عراق موفقیتی در مبارزه با تروریسم محسوب نمی شود؛ باور بعضی حتی بر این است که جنگ عراق موجب افزایش تروریسم در جهان شد به جای این که از آن بکاهد. در این جنگ بیگناهان بسیاری کشته شدند.

به گزارش رسانه ایران، مساله این نیست که تروریسم یا مرگ مردم اهمیتی ندارد یا حفظ وضعیت موجود درست است؛ مشکل در روشی است که دولت ها برای کاستن از خطر تروریسم به کار می گیرند.

به نوشته VOA، این که ما حاضر باشیم هر بهایی را برای پایان دادن به تروریسم بپردازیم به لحاظ اخلاقی امری کاملا غلط است و با قانون اساسی امریکا سازگار نیست.

پاسخ دولت جورج بوش به تروریسم افزایش حملات به خاورمیانه، تغییر بنیادین رویکرد امریکا به مهاجرت و اتخاذ رویکردهای موقتی بود که به شکلی چشمگیر پذیرش پناهجویان را کاهش داد. نتیجه این که نیروهای ناتو از آغاز حمله به افغانستان همچنان در آن کشور هستند.

در فضای امروز امریکا، تمایلی به حضور نیروی رزمی زمینی امریکا در خاورمیانه وجود ندارد. از این رو جنگ با داعش با دور آهسته ادامه دارد و تروریست ها از پناهگاه شان در آن مناطق برای طرح حمله به غرب استفاده می کنند.

برای بسیاری در امریکا، جنگ عراق موفقیتی در مبارزه با تروریسم محسوب نمی شود. باور بعضی بر این است که جنگ عراق موجب افزایش تروریسم در جهان شد به جای این که از آن بکاهد. در این جنگ بیگناهان بسیاری کشته شدند.

مداخله دیگری از سوی امریکا شبیه جنگ عراق ایالات متحده را آسیب پذیرتر می کند. سنجش میزان اثرگذاری سیاست های سخت گیرانه تر مهاجرتی هم دشوار است.

صدای امریکا نوشت، تقریبا اکثر مردم تمایلی به انجام خیلی از کارها برای محو تروریسم ندارند؛ و این امری خوب است زیرا دوام یک جامعه آزاد در گرو آن است.
Share/Save/Bookmark