بهترین فرصت برای ایران جهت استفاده از چهره نامتعارف ترامپ
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۴
کد مطلب: 39885
بهترین فرصت برای ایران جهت استفاده از چهره نامتعارف ترامپ
تحلیلگر سایت میدل ایست آی: « آمریکا دیگر الان قدرت یکه تازی آنچنان در منطقه را ندارد، به این سادگی نیست که آمریکا بتواند رابطه عمیق و پیچیده ایران با روسیه در حوزه سیاست راهبردی و حتی دفاعی را کاهش بدهد، چه برسد که این کار را قطع بکند».
روز گذشته، اولین بار بود که رهبر ایران در برابر اظهارات و عملکرد ترامپ در چند هفته اخیر واکنش نشان داد: از این آقایی که آمده (ترامپ) متشکریم. تشکر به‌خاطر اینکه زحمت ما را کم کرد؛ چهره‌ واقعی آمریکا را نشان داد.

این نظر رهبر ایران، به جز در رسانه های داخلی، رسانه ها و مطبوعات خارجی را تحت تاثیر قرار داد.


به گزارش رسانه ایران، ماهان عابدین، تحلیلگر سایت خبری میدل ایست آی (Middle East Eye) در گفتگو با بخش خبری BBC فارسی در واکنش به اظهارات رهبر ایران تاکید داشت: « با توجه به چهره و شخصیت جنجالی و نامتعارف ترامپ، رهبران ایران این را یک فرصت می دانند که سیاست های خودشان را در منطقه و حتی سیاست های ایران در قبال امریکا را ملایم نشان بدهند».

فیلم

وی سپس در ادامه درباره احتمال جنگ میان ایران و آمریکا اظهار داشت: « واقعیت این است که آمریکا، مانور عملیاتی اش در حوزه خاورمیانه آنچنان گسترده نیست و نفوذ و قدرت ایان در منطقه الان خیلی زیاد است؛ شما اگر به جنگ های نیابتی در منطقه نگاه بکنید، چه در سوریه، چه در عراق و حتی در یمن، ایران الان دست بالا را دارد تا آنجایی که به عرصه خلیج فارس هم بر می گردد، من فکر نمی کنم که نیروی دریایی آمریکا با توجه به عواقب وخیمی که در پی یک جنگ [حتی محدود] خواستار درگیری با ایران باشد».

او سپس در رابطه با تاثیر احتمالی آمریکا بر رابطه ایران و روسیه تاکید داشت: « آمریکا دیگر الان قدرت یکه تازی آنچنان در منطقه را ندارد، به این سادگی نیست که آمریکا بتواند رابطه عمیق و پیچیده ایران با روسیه در حوزه سیاست راهبردی و حتی دفاعی را کاهش بدهد، چه برسد که این کار را قطع بکند».

عابدین در پایان گفت: « فرصت بسیار مناسبی برای ایران است که بتواند از این چهره نامتعارف، خصمانه و متناقض ترامپ استفاده بکند».
Share/Save/Bookmark