صدای آمریکا و رادیو فردا، از دیروز به نمایندگان ترامپ تحویل داده شد
سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۵
کد مطلب: 39641
صدای آمریکا و رادیو فردا، از دیروز به نمایندگان ترامپ تحویل داده شد
با توجه به مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا مبنی بر تعطیلی صدای آمریکا و رادیو فردا در سال 2014،و به تعویق افتادن اجرای این مصوبه در دولت اوباما، به نظر می رسد که دولت ترامپ آمادگی آن را دارد تا این دو رسانه فارسی زبان به انضمام دیگر رسانه هایی که زیر نظر کنگره و دولت آمریکا به عنوان (BBG) فعالیت می کنند را تعطیل کند.

به گزارش رسانه ایران، نمایندگانی از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، از دیروز (دوشنبه)، برای نظارت به عملکرد صدای آمریکا، رسما کار خود را آغاز کردند. گفتنی است که نمایندگان ترامپ روز جمعه ۲۰ ژانویه نیز، در جریان مراسم سوگند دونالد ترامپ ، در ساختمان صدای آمریکا حضورداشته اند، و نحوه پوشش مراسم تحلیف ترامپ را نظارت کرده اند.

 آقایان Matt Schuck و Mathew Ciepielowski نمایندگان رئیس جمهوری آمریکا هستند که رسما کار نظارتی خود را از دیروز آغاز کردند.

در مورد پیشینه نمایندگان ترامپ در ساختمان صدای آمریکا باید گفت ، Matt Schuckعضو هیئت التحریر روزنامه surge است هر چند بیش تر پیشنیه رادیوی دارد.(1)
اما در مورد Mathew Ciepielowski ریاست کمپین دونالد ترامپ را درایالت نیوهمشایر New Hampshire بر عهده داشته است .

پیش از این، بخش فارسی صدای آمریکا، به دلیل حمایت از هیلاری کلینتون در جریان انتخابات گذشته آمریکا به شدت مورد انتقاد بود.

عملکرد صدای آمریکا زیر ذره بین واشنگتن پست

در همین راستا روزنامه واشنگتن پست پیش از این در مقاله ای با انتقاد از عملکرد بخش فارسی صدای آمریکا در بازتاب اخبار مربوط به پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا می نویسد: از آن جا که ستاره درخشش، مدیر بخش فارسی صدای آمریکا، به پیروزی هیلری کلینتون یقین داشته است، دو هفته قبل از اعلام نتیجه انتخابات، با ارسال پیامک به خبرنگارانی که انتخابات آمریکا پوشش می دادند، از آن ها خواسته، که خود را برای ساخت برنامه ویژه برای پیروزی هیلری کلینتون آماده کنند ، هر چند به نوشته تیمرمن، برنامه ویژه برای پیروزی دونالد ترامپ در دستور کار بخش فارسی صدای آمریکا نبوده است».(3)

ستاره درخشش در سمت راست تصویر


کنت تیمرمن نویسنده این مقاله در واشنگتن پست اضافه می کند «سردبیران صدای آمریکا،به جنگ خود با آقای ترامپ در فیس بوک و توییتر ادامه دادند.به نوشته وی بعد از درگذشت فیدل کاسترو، رهبر انقلاب کوبا، محمد منظرپور سردبیر صدای آمریکا، در تویت خود کاسترو را غول واقعی، و ترامپ را غول کاغذی خواند. البته زمانی که منتقدان صدای آمریکا آن را عمومی تر کردند ، آقای منظرپور تویت خود پاک کرد».

به نوشته کنت تیمرمن، نظر سنجی که در سال ۲۰۱۵ میلادی از کارمندان فدرال شده است ، تنها ۳۰ و دو دهم درصد از کارکنان صدای آمریکا، مدیران خود را درستکار و صادق می دانند .

شورای اطلاع رسانی بین المللی ایالات متحده آمریکا( BBG ) نهادی دولتی است که بر تمامی رسانه هایی که بودجه خود را از کنگره و دولت آمریکا دریافت می کنند، نظارت دارد.

صدای آمریکا و رادیو فردا از جمله رسانه های فارسی زبانی هستند که زیر نظر این شورای اطلاع رسانی برنامه های خود را پخش می کنند.

پیش از این نیز، اخباری مبنی بر احتمال تعطیلی و تغییر ماهیت رسانه هایی چون صدای آمریکا و رادیو فردا منتشر شده بود.[اینجا بخوانید]

همچنین قبلا نیز کارکنان صدای آمریکا در یک نظرسنجی از سیستم فاسد صدای آمریکا به شدت انتقاد کرده بودند.[اینجا بخوانید]
منبع: امروز نما

1. http://dailysurge.com/author/matthew-schuck/
2. https://www.youtube.com/watch?v=cpQKqeqDSzU
https://www.facebook.com/mattcip
https://twitter.com/mattcip?lang=en
3.http://m.washingtontimes.com/news/۲۰۱۶/dec/۱۱/the-persian-news-nightmare/
Share/Save/Bookmark