تهدید مک‌کین برای احضار نظامیان آمریکایی بازداشت شده در ایران
دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۶
کد مطلب: 32701
تهدید مک‌کین برای احضار نظامیان آمریکایی بازداشت شده در ایران
سناتور جمهوریخواه آمریکایی گفت: اگر دولت اوباما نتایج یافته‌های خود در خصوص بازداشت نظامیان آمریکایی در ایران را تا اول مارس منتشر نکند، ۱۰ سرباز آمریکایی را احضار خواهد کرد.
به گزارش رویترز، جان مک کین سناتور جمهوریخواه آمریکایی روز یکشنبه در سخنانی تاکید کرد: اگر دولت اوباما تا اول مارس نتایج تحقیقات خود درباره حادثه بازداشت نظامیان آمریکایی را ارائه ندهد، ۱۰ سرباز نظامی را برای ادای شهادت در خصوص بازداشت کوتاه مدت خود در ایران، احضار خواهد کرد.

مک کین که ریاست کمیته خدمات مسلح سنا را بر عهده دارد، در جمع خبرنگاران تصریح کرد: این یک گزینه است که نمی خواهم آن را امتحان کنم.

سربازان آمریکایی چندی قبل، پس از ورود به آبهای سرزمینی ایران، توسط نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به طور موقت بازداشت شدند. مشکل سامانه ناوبری علت اصلی ورود نظامیان آمریکایی به آبهای ایران اعلام شده است.

دولت اوباما اعلام کرده است که آزادی سریع سربازان آمریکایی نشانگر قدرت دیپلماسی بوده است. یک مقام آمریکایی در این باره تاکید کرد: نیروی دریایی آمریکا بارها اطلاعاتی را درباره این حادثه در اختیار مک کین قرار داده و با ادامه تحقیقات اطلاعات بیشتری را نیز ارائه خواهد کرد.

جمهوریخواهان از توافق با ایران به شدت انتقاد کرده اند. مک کین گفت: مقام های دولت اوباما برای تکمیل تحقیقات در خصوص بازداشت نظامیان آمریکایی در ایران، به تعهدات خود عمل نمی کنند و ایران نیز از این حادثه برای اهداف تبلیغاتی استفاده می کند.

مک کین افزود: من به شما اطمینان می دهم که اگر تا اول مارس، نتایج تحقیق دولت اوباما را دریافت نکنیم، سربازان را احضار خواهیم کرد. ما بیشتر از این صبر نخواهیم کرد.

منبع: تسنیم
Share/Save/Bookmark