استیون هاوکینگ: ترامپ می‌تواند کره‌ی زمین را غیرقابل زیست کند
سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۱
کد مطلب: 41071
استیون هاوکینگ: ترامپ می‌تواند کره‌ی زمین را غیرقابل زیست کند
استیون هاوکینگ، دانشمند ریاضی‌دان بریتانیایی، دونالد ترامپ را متهم کرده است که سیاست او در خروج از معاهده‌ی اقلیمی پاریس می‌تواند کره‌ی زمین را غیرقابل زیست کند.

به گزارش رسانه ایران، روزنامه‌ی دیلی‌تلگراف، شنبه ۱۲تیرماه، در این باره می‌نویسد: «استیون هاوکینگ هشدار داده است که خروج آمریکا از معاهده‌ی اقلیمی پاریس می‌تواند ما را به یک نقطه‌ی بدون بازگشت در شرایط زیست‌محیطی برساند که کره‌ی زمین مانند سیاره‌ی  ونوس (زهره) شود.

هاوکینگ در گفتگویی با بی‌بی‌سی جهانی به‌مناسبت جشن تولد ۷۵ سالگی خود گفته است: «ما اکنون به یک نقطه‌ی بی‌بازگشت در افزایش گرمای کره‌ی زمین رسیده‌ایم. تصمیم ترامپ در خارج شدن آمریکا از معاهده‌ی اقلیمی پاریس، می‌تواند کره‌ی زمین را به لبه‌ی پرتگاهی برساند که به سیاره‌ی زهره تبدیل شود. در آن سیاره، دما ۲۵۰ درجه است و از آسمان اسید سولفوریک می‌بارد».

هاوکینگ اضافه کرده است: «تغییر شرایط زیست‌محیطی یکی از مهم‌ترین خطراتی است که انسان‌ها برای بقا با آن روبرو هستند ولی اگر ما اکنون دست به‌کار شویم، می‌توانیم از وقوع آن جلوگیری کنیم».

دونالد ترامپ در توجیه خروج آمریکا از معاهده اقلیمی پاریس گفته بود:

«موضوع گرمایش زمین، ازسوی چینی‌ها و برای چینی‌ها ساخته و پرداخته شده است تا تولیدات آمریکایی را غیررقابتی کنند».

هاوکینگ اضافه کرده است: «دونالد ترامپ با انکار موضوع تغییرات اقلیمی کره‌ی زمین و خارج کردن آمریکا از معاهده‌ی پاریس می‌تواند صدمات قابل ملاحظه‌ای را به محیط زیست در کره‌ی زیبای زمین وارد کند که طبیعت، ما و فرزندان ما را به مخاطره بیاندازد».
Share/Save/Bookmark