کسب مدال طلای جشنواره اختراعات ژنو توسط استاد ایرانی
شنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۲
کد مطلب: 11740
گزارشگر :
 
کسب مدال طلای جشنواره اختراعات ژنو توسط استاد ایرانی
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در چهل و دومین جشنواره بین المللی اختراعات و ابداعات ژنو موفق به کسب مدال طلا و جایزه ویژه اختراعات این کشور شد.
به گزارش خبرگزاری مهر دکتر احسان سلطانی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و متخصص جراحی عمومی توانست با طراحی و ساخت دستگاه اتومات تعویض خون نوزاد مبتلا به زردی شدید این جایزه را دریافت کند.

این مسابقات اول تا هفتم آوریل با حضور مخترعان و مبتکران از سراسر جهان از جمله امریکا، فرانسه، آلمان، کره، روسیه، سوئیس، تایلند ، اسپانیا و ایران و در رشته های مختلف برگزار شد.

دکتر احسان سلطانی در خصوص اختراع ارائه شده در این همایش اظهار داشت:‌ اختراع ارائه شده در این جشنواره دستگاه اتومات تعویض خون نوزاد مبتلا به زردی شدید بود که مدال طلا و جایزه ویژه این دوره از مسابقات را کسب کرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه در حال حاضر عملیات تعویض خون نوزادان مبتلا به زردی شدید در مراکز درمانی کشور به صورت دستی و توسط پرستاران انجام می شود خاطر نشان کرد :‌با استفاده از این دستگاه که تمام مراحل تستهای بالینی آن در کشور انجام شده است کار تعویض خون نوزاد به صورت ماشینی و تحت کنترل انجام و از خطای انسانی نیز جلوگیری می شود.
Share/Save/Bookmark