جمشید چالنگی:
تغییر در مدیریت صدای امریکا/صدای امریکا به مرگ مغزی دچار شده
دوشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۴۵
کد مطلب: 9210
گزارشگر : رسانه ایران
 
احمدرضا بهارلو
متاسفانه تغییرات انجام شده در ۳ سال گذشته صدای امریکا هیچ نقطه قوت و مثبتی را به این شبکه اضافه نکرده و بیش از پیش موجب دلزدگی و در نتیجه ریزش مخاطب شده است. نمونه آخر این تغییر معرفی خانم ستاره درخشش به عنوان مسئول بخش فارسی بود که داد همه دلسوزان صدای امریکا را درآورد که البته موجب استعفا یا اخراج بخشی از دوستان و همکاران نیز شد.
جمشید چالنگی مجری سابق تلویزیون صدای امریکا در یادداشت اخیر خود در وبلاگش از تغییرات دوباره مدیریتی در بخش فارسی شبکه VOA خبر داده است.

به گزارش رسانه ایران با سپری شدن موج اخیر اخراج ها در بخش فارسی صدای امریکا که حتی منجر به اخراج مدیر بخش فارسی این شبکه نیز شد، به تازگی خبر رسیده که موج دیگری از عزل و نصب ها در راه این شبکه دولتی در ایالات متحده است.

در همین رابطه جمشید چالنگی کارمند اخراجی تلویزیون صدای امریکا ضمن گلایه از همکاران سابقش در VOA که علیه او هجمه هایی را ترتیب داده اند از تغییرات تازه در این شبکه خبر داده و ابراز داشته که در ماه های آینده ستاره درخشش مدیریت فعلی تلویزیون فارسی صدای امریکا برکنار و به جای وی، "احمدرضا بهارلو" جایگزین خواهد شد که کارمند سابق این شبکه است.

آقای چالنگی ضمن انتقاد از ستاره درخشش در وبلاگش نوشته: متاسفانه تغییرات انجام شده در ۳ سال گذشته صدای امریکا هیچ نقطه قوت و مثبتی را به این شبکه اضافه نکرده و بیش از پیش موجب دلزدگی و در نتیجه ریزش مخاطب شده است. نمونه آخر این تغییر معرفی خانم ستاره درخشش به عنوان مسئول بخش فارسی بود که داد همه دلسوزان صدای امریکا را درآورد که البته موجب استعفا یا اخراج بخشی از دوستان و همکاران نیز شد. 

وی درباره مدیریت فعلی VOA که حدود 3 ماه پیش، پس از اخراج کاوه باسمنجی در بهمن ماه سال گذشته به این سمت منصوب شده بود می نویسد که ستاره درخشش با مدیریت ضعیف خود صدای امریکا را به یکی از ضعیف ترین تلویزیون های فارسی بدل کرده است.

کارمند سابق صدای امریکا در یادداشت خود می آورد که ستاره درخشش و تیم وابسته به وی در ماه های آینده به مرور از مدیریت تلویزیون فارسی صدای امریکا برکنار و به جای وی، احمد رضا بهارلو جایگزین خواهد شد. آقای بهارلو در روزهای پیش رو وظیفه بسیار سنگینی به عهده خواهد داشت. زیرا هم باید جور ضعف و کم کاری تیم قبلی را جبران کند و هم تیمش را برای انتخابات ریاست جمهوری ایران آماده کند. 

وی معتقد است که  احمدرضا بهارلو تنها کسی است که می تواند صدای امریکا را که توسط مدیریت سابق به مرگ مغزی دچار شده احیا کند.

آقای چالنگی با بیان اینکه تغییرات در صدای امریکا مردم را خسته کرده، می نویسد که آن چیزی که بیش از پیش موجب دلزدگی مخاطبان صدای امریکا شده تغییرات غیر اصولی و به ناحق است.
Share/Save/Bookmark