اخراجی های این ماه رسانه های ماهواره ای
جمعه ۲۱ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۳۵
کد مطلب: 9986
گزارشگر : رسانه ایران
 
تغییرات در سطح کارکنان و خبرنگاران در رسانه ها و شبکه های ماهواره ای خارج از کشور در این ماه نیز ادامه داشته است.
تغییرات در سطح کارکنان و خبرنگاران در رسانه ها و شبکه های ماهواره ای خارج از کشور در این ماه نیز ادامه داشته است.

به گزارش رسانه ایران تلویزیون صدای امریکا که یک پای ثابت تغییرات و اخراج ها در میان تلویزیون های ماهواره ای فارسی زبان بوده، در طول یک ماه گذشته پس از حضور "محمد منظرپور" خبرنگار سابق تلویزیون فارسی بی بی سی در سمت سردبیری این شبکه، همچنین اخراج "مهشید ندیری" و "نگار مرتضوی" دو نفر از کارمندان خود، اعلام کرد که یکی دیگر از مجریان خود را بازنشسته کرده است.

در این رابطه به نظر می رسید که علت اخراج "نگار مرتضوی" حمایت وی از ریاست جمهوری حسن روحانی در انتخابات 24 خرداد بوده است.

در این شرایط باید دید که آیا این آخرین تیر بخش فارسی صدای امریکا در به کارگیری یکی از خبرنگاران بی بی سی فارسی می تواند بحران این شبکه را خاتمه بخشد یا شاهد تعطیلی این تلویزیون خواهیم بود.

"انوشیران کنگرلو" مجری برنامه خبر تلویزیون فارسی صدای امریکا (VOA) نیز روز یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۲ رسما بازنشسته شد. وی بعد از ۳۲ سال فعالیت در بخش خبری این تلویزیون، خداحافظی خود را از این شبکه اعلام کرد.

در دیگر شبکه ها نیز، در تلویزیون ایران آریایی، خروج یکی از مجریان این شبکه به علت اختلاف با مدیریت خبرساز شد.

"دخی عبدی" مجری برنامه "صدای زنان" که به صورت روزانه از تلویزیون ایران آریایی پخش می شد دیگر این تلویزیون فارسی زبان را همراهی نمی کند.

وی از آغاز راه اندازی تلویزیون ایران آریایی در کنار "آرین وطن خواه" مدیر این شبکه تلویزیونی سلطنت طلب بود و با او در مورد مسائل کمک به تلویزیون ایران آریایی نیز همراهی می کرد. دخی عبدی مهمترین دلیل جدا شدن از تلویزیون ایران آریایی را اختلافات شخصی وی با آرین وطنخواه مطرح کرده است.


دخی عبدی پیشتر از طریق تلویزیون های "پیام آزادی - آریامهر" برنامه هایش را بر روی آنتن می فرستاد.

پیشتر نیز از پخش برنامه های "خسرو فروهر" و "سعید شمیرانی" به دلیل اختلافات شخصی با آرین وطن خواه در تلویزیون ایران آریایی جلوگیری شده بود.
Share/Save/Bookmark