تلاش صدای آمریکا برای کم رنگ شدن طرح مسکن مهر در ایران
چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۰۰
کد مطلب: 4558
گزارشگر :
 
تلاش صدای آمریکا برای کم رنگ شدن طرح مسکن مهر در ایران
صدای آمریکا طی اقدامی دیر هنگام، با حمله به طرح مسکن مهر در ایران قصد دارد موفقیت های این طرح را در بین مردم کمرنگ نشان دهد.
برنامه "افق" صدای آمریکا این هفته به بررسی طرح مسکن مهر در ایران اختصاص داشت.

به گزارش رسانه ایران؛ در این برنامه، "حسین قاضیان" به عنوان جامعه شناس
در این برنامه، "حسین قاضیان" به عنوان جامعه شناس و کارشناس برنامه سیاست های مسکن دولت ایران را پوپولیستی و برای فرو نشاندن هیجان مردم و درخواست ها و انتظارات از دولت دانست.
و کارشناس برنامه، سیاست های مسکن دولت ایران را پوپولیستی و برای فرو نشاندن هیجان مردم و درخواست ها و انتظارات از دولت دانست و گفت: شهرک سازی در حاشیه شهرها آثار و تبعاتی هویتی برای جامعه خواهد داشت و با توجه جمعیت شهرک های جدید ما شاهد دورانی از اغتشاش اجتماعی و نوعی از انزوای اجتماعی هستیم که نوعی از ناامیدی را به بار می آورد.

این برنامه در حالی برگزار شد که چندین سال از اجرای طرح مسکن مهر در ایران می گذرد و به نوعی این برنامه یک عمل دیر هنگام تلقی می گردد.

سیاستی که در طرح مسکن مهر نهفته است از اوایل پیروزی انقلاب ایران توسط امام خمینی مطرح شد که پس از چندین سال فعالیت کم و به طور آهسته، در دوران رئیس جمهور اخیر سرعت گرفت و به شکل کنونی در آمد.

قابل ذکر است که هدف این طرح، مسکن دار شدن قشر جوان و اقشار کم درآمد جامعه است و تلاش می شود که تمامی ملزومات شهری در این مناطق ایجاد شود که استقبال و رضایت مردم نیز از اجرای این طرح کاملا محسوس است.
Share/Save/Bookmark