"جذابیت ‌های زنانه" ماموران "موساد"
يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۵۷
کد مطلب: 7997
گزارشگر :
 
"جذابیت ‌های زنانه" ماموران "موساد"
یک مجله عبری اسراییلی در مصاحبه با تعدادی از زنان سرویس جاسوسی اسراییل از آنها درباره چگونگی انجام عملیات‌های مخفیانه پرس‌وجو کرد.
روزنامه «تایمز اسراییل» طی گزارشی به بررسی عملیات زنانی که در سرویس جاسوسی اسراییل «موساد» فعالیت می‌کنند،‌ پرداخت.

تایمز آف اسراییل نوشت: عناصر مؤنث موساد، دارای زندگی ای هستند که سراسر زمینه سازی برای فریفتن، بی خوابی و حتی گاهی اوقات اغوا کردن است تا بتوانند اطلاعاتی را در راستای امنیت اسراییل بدست آوردند.

برای نخستین بار، ۵ نفر از عناصر مؤنث موساد با مجله عبری زبان «لیدی گلوبز» (Lady Globes) مصاحبه کردند و اندکی از فعالیت‌ های مخفیانه خود در سرویس جاسوسی اسراییل را مطرح کردند.

آنها درباره استفاده از جذابیت زنانه خود برای انجام ماموریت و همچنین محدودیت‌هایی که در این زمینه وجود دارد، صحبت کردند.

این عوامل ادامه دادند که آنها برای استفاده از جذابیت‌های زنانه خود محدودیت‌هایی دارند و هر چند که ماموریت نیز حیاتی باشد اما آنها به هر کاری اقدام نخواهند کرد و از آنها نیز خواسته نمی‌شود تا به هر کاری اقدام کنند.

این افراد ادامه دادند: یک مرد که می‌خواهد به منطقه ممنوعه‌ ای دست یابد، شانس کمتری دارد تا به آنجا برسد؛ اما یک زن که لبخند بر روی لب دارد، شانس بیشتری برای موفقیت دارد.

زنانی که لیدی گلوبز اقدام به مصاحبه با آنها کرد، همگی دارای رتبه‌های عالی نظامی بودند و در چندین عملیات متهورانه و مهم موساد نیز مشارکت داشته‌اند.

یکی از این زنان که اسمش «یائل» است، گفت زمانی که موضوع به امنیت ملی می‌رسد، استفاده از اغواگری، بازی عادلانه‌ای است.

وی به این مجله گفت زنان دارای مزایای خاصی نسبت به مردان هستند.

یکی دیگر از این زنان که «ارفات» نام داشت و از فرماندهان عملیاتی برجسته در موساد است، تاکید کرد: ما از جذابیت زنانگی خود استفاده می‌کنیم؛ چون تمامی روش‌ها برای ما قانونی است.

یکی از مهم ترین عملیات موساد که از عناصر مؤنث خود برای اجرای آن استفاده کرد، عملیات سال ۱۹۸۷ بود که «کیندی» با فریفتن «مردخای وانونو» [ تکنسین هسته‌ای در سایت دیمونا که اطلاعات زرادخانه مخفیانه اسراییل را به هفته نامه انگلیسی «ساندی تایمز» فروخت] توانست وی را به دام بیاندازد و با کشتی وی را از اروپا به اسراییل منتقل کرد تا در آنجا محاکمه شود.

ارفات در بخشی از این مصاحبه گفت که می‌داند در صورتی که گرفته شود، زندگی‌ اش به پایان می‌رسد و گفت این خطری است که برای امنیت اسراییل حاضر به انجام آن است.

«تامیر پاردو» (Tamir Pardo)رییس موساد که به ندرت اظهار نظر می‌کند، طی سخنانی عناصر مؤنث موساد را به عنوان عناصری استثنایی توصیف کرد.

وی این زنان را دارای قابلیت‌های چندگانه دانست که می‌توانند گذشته خود را کنار گذاشته تا بتوانند به اهداف دست یابند.

تامیر پاردو ادامه داد: بر خلاف اظهارات کلیشه‌ای، زنان دارای توانایی بیشتری نسبت به مردان در درک سرزمین، شرایط و هوشیاری هستند و در حالی که مردان خوب هستند، زنان بسیار خوب هستند.
Share/Save/Bookmark