خودسانسوری VOA، بعد از اعتراض مخاطبان
يکشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۵
کد مطلب: 40497
به نظر می رسد صدای آمریکا پس از مشاهده این نارضایتی مخاطبان از پوشش اخبار مرتبط با مجاهدین خلق، رویه خبری خود را به سمت رضا پهلوی تغییر دهد.

به گزارش رسانه ایران، جان مک‌کین، سناتور جمهوری‌خواه امریکایی با مریم رجوی، سرکردۀ گروهک مجاهدین خلق دیدار کرد. این دیدار در تیرانا، پایتخت آلبانی، انجام شد.

در این دیدار که با حضور اعضای این گروهک برگزار شد، رجوی از تلاش‌های بی‌شائبۀ این سناتور امریکایی در حمایت از منافقین و انتقال آن‌ها به خارج از عراق تقدیر کرد.

 http://rasanehiran.com/images/docs/files/000040/nf00040497-1.jpg

صدای آمریکا نیز، طبق روال معمول در دوره ترامپ، خبر مک کین با مریم رجوی را به صورت کامل گزارش کرد اما ساعاتی پس از اعتراض مخاطبان در شبکه های اجتماعی خبر مربوطه را حذف کرد.

دلیل اعتراض مخاطبان صدای آمریکا، تغییر رویکرد شبکه در پوشش اخبار مجاهدین خلق در دوره ترامپ بوده است.

http://rasanehiran.com/images/docs/files/000040/nf00040497-2.png
http://rasanehiran.com/images/docs/files/000040/nf00040497-3.png

یکی از مخاطبان شبکه که تاکید داشت به دلیل اعتراض به جهت دهی اخبار توسط صدای آمریکا در فیس بوک بلاک شده، در صفحه اجتماعی خود می نویسد: «آیا مسئولین صفحه فیسبوک تلویزیون صدای آمریکا ، مرا بلاک کرده ا‌ند؛ که این، با شناخت ماهیت آنها و تصمیمات پشت پرده برای حمایت از مجاهدین و ساختن عراق و سوریه و یا لیبی‌ دیگر قابل درک است... اما صحبت نگران کننده تر این است، که کل خبر از صفحه رسمی‌ این بنگاه تبلیغاتی و آنهم در یک اقدام بیسابقه و با دیدن اینهمه واکنش و اعتراض منفی‌ پاک گردیده باشد، حال انکه قصد چاق کردن مجاهدین و به باور آنها جذب حمایت برای این گروه منفور بود.. آنگاه این اقدام چیز دیگری جز یک خودسانسوری دست پاچه و شرم آور از سوی این بنگاه وابسته به دولت آمریکا و در جهت حمایت کامل از مجاهدین و در راستای کتمان کردن انزجار اکثریت ایرانیان از این فرقه جنایتکار و باز هم به دلیل تبلیغاتی دروغین نمیباشد! »

به نظر می رسد صدای آمریکا پس از مشاهده این نارضایتی مخاطبان از پوشش اخبار مرتبط با مجاهدین خلق، رویه خبری خود را به سمت رضا پهلوی تغییر دهد.

پس از پیروزی ترامپ در انتخابات و تغییر در مدیریت سیستم نظارت بر صدای آمریکا، حضور گروه های اپوزیسیونی چون مجاهدین خلق و خانواده پهلوی در این شبکه چشم گیر شده است.

بیشتر بخوانید:
+ ۲۳ مقام سیاسی آمریکا خواستار ارتباط ترامپ با مجاهدین خلق شدند
+ افشای پول‌های پرداختی مجاهدین خلق به مقامات دولت ترامپ
+ بعد از نامه ۳۰ نفر به ترامپ، این بار مجاهدین خلق برای دونالد نوشتند: برجام رفتار ایران را بدتر کرده است
+ برنامه های نوروزی VOA در عصر ترامپیسم: از قرائت پیام رضا پهلوی تا پوشش مراسم مجاهدین خلق
+ تلاش مجاهدین خلق برای قرار دادن سپاه در لیست سازمان های تروریستی آمریکا
Share/Save/Bookmark