فعالیت‌های تبلیغاتی تشکیلاتی و یا تلاش‌های براندازانه!
سه شنبه ۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۴
کد مطلب: 36456
مولف :
 
فعالیت‌های تبلیغاتی تشکیلاتی و یا تلاش‌های براندازانه!
ادعای حسن شریفی در حالی در BBC فارسی مطرح می شود که مصطفی هجری، دبیرکل گروهک دمکرات کردستان ایران در پیام نورزوی خود، ایران را تلویحا تهدید به حمله نظامی کرد.

پس از انتشار اخبار مربوط به درگیری میان سپاه پاسداران و گروه دمکرات کردستان، حسن شرفی، جانشین دبیرکل حزب کردستان ایران و سخنگوی این جریان در یکی از بخش های خبری BBC فارسی مدعی شد که نیروهای این گروه اپوزیسیون، به دلیل فعالیت های تبلیغاتی و تشکیلاتی برای مردم غرب کشور مورد حمله سپاه قرار گرفته اند.

شریفی در این گفتگوی خبری با BBC اظهار داشت " دلیل درگیری نه این است که حزب دمکرات کردستان ایران نیرو اعزام کرده باشد که مراکز نظامی یا نهادهای دولتی را مورد تعرض قرار بده، بلکه این نیروهای حزب دمکرات کردستان ایران در داخل کردستان ایران هستند که عناصر این حزب کار تبلیغاتی و تشکیلاتی کنند و تعدادی پیشمرگه که به حمایت آنها در محل هسند برای آنکه هر وقت کار تشکیلاتی و تبلیغاتی انجام می گیرد، نیروهای اطلاعاتی و سپاه پاسداران این عناصر را تعقیب می کند، محاصره، زندانی و حتی شهید می کند."

با این حال ادعای حسن شریفی در حالی در BBC فارسی مطرح می شود که مصطفی هجری، دبیرکل گروهک دمکرات کردستان ایران در پیام نورزوی خود، ایران را تلویحا تهدید به حمله نظامی کرد.

فیلم

هجری در قسمتی از پیام نوروزی خود اظهار داشت " فرزندان دلیر و مبارز شما، پیشمرگه‌های حزب دمکرات کردستان ایران از مرزهای کردستان تا عمق خاک سرزمین مقدسمان کردستان در گستره‌ی میهن اشغال‌شده‌مان از سوی داعش شیعی جمهوری اسلامی، گروه گروه به آغوش پرمهر شما و مام میهن بازمی‌گردند... ایمان داریم که شما نه تنها این فرزندان جان بر کف و قهرمان خویش را با جان خویش محافظت خواهید کرد، بلکه نیروی پایان‌ناپذیر خویش را نیز در کنار نیروی آنان قرار خواهید داد و با توانی مضاعف، مبارزه‌ی خویش را برای رهایی از زیردستی به پیش خواهید برد، این همان توانی است که رژیم جمهوری اسلامی از آن وحشت دارد. در شرایط کنونی لازم می‌دانیم کسانی را نیز که به هر دلیلی سلاح رژیم را به دوش گرفته‌اند یا به هر نحو دیگری علیه پیشمرگه‌ها و مردم مبارز کردستان و در راه خدمت به مقاصد شوم رژیم فعالیت می‌کنند، مخاطب قرار دهیم."

همچنین نکته قابل توجه دیگری که ماهیت تروریستی گروهک دمکرات کردستان ایران را پررنگ تر می کند، حمایت گروه تروریستی جیش العدل از اقدام نظامی این گروه می باشد. جیش العدل، یکی از گروه های مشتق شده جند الله به سرکردگی برادر ریگی است، در اعلامیه خود، مبارزه نظامی گروهک دمکرات کردستان ایران را ستودنی خواند و نوشت " سازمان جیش العدل عملیات پیروزمندانه فرزندان کوردستان را به رهبری و حزب دمکرات کوردستان تبریک عرض می نماید. "


با همه این تفاسیر و تلاش رسانه ای برای معرفی گروه دمکرات کردستان ایران به عنوان یک جنبش مدنی و تشکیلاتی که به دور درگیری های نظامی به دنبال جنبش های تشکیلاتی و تبلیغاتی است دو سوال به ذهن خطور می کند:

۱. چرا گروهی که به گفته حسن شرفی کار تشکیلاتی و تبلیغاتی انجام می دهد با خود سلاح حمل می کند؟ آیا مساله حمل سلاح خود دلیلی برای مقابله نیروهای نظامی جمهوری اسلامی با فعالیت های چنین تشکیلاتی نیست؟
۲. همانطور که حسن شرفی در فیم اشاره دارد که فعالیت های تشکیلاتی و تبلیغاتی ایشان، در مورد فعالیت علیه نظام جمهوری اسلامی انجام می شود، چه دلیلی دارد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به عنوان ارگانی که طبق قانون اساسی کشور، مسئولیت حفظ و صیانت از آرمان های انقلاب اسلامی را برعهده دارد، در برابر چنین اقداماتی از خود واکنش نشان ندهد؟
Share/Save/Bookmark