عکس یادگاری دکتر BBC با تروریست های سوری
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۴
کد مطلب: 39345
عکس یادگاری دکتر BBC با تروریست های سوری
دکتر حمزه الخطیب یکی از پزشکانی است که در گزارشات BBC، به عنوان «رییس بیمارستان شرق حلب» و یا «جراح عمومی» بی طرف در ماجرای جنگ سوریه معرفی شده، و با محور قرار دادن صحبت های این «پزشک بی طرف»، تمام جنایت های جنگ سوریه بر سر حکومت بشار اسد تمام می شود.

به گزارش رسانه ایران، معمولا تصاویر و فیلم هایی که از طرف رسانه های فارسی زبان، برای پوشش اخبار جنگ سوریه مخابره می شود، سعی می کند تا با معروفی نیروهای تروریستی با عناوین «مخالفان میانه رو»، «ارتش آزاد سوریه»، «اپوزیسیون سوری» و ... به جنایت های این گروه ها مشروعیت ببخشد.

به عنوان نمونه شبکه BBC چه در بخش جهانی و چه در بخش فارسی و عربی، با پخش گزارش های مربوط به حضور و همراهی «فعالان حقوق بشر» و  «پزشکان بی طرف» با شورشی های مخالف اسد به دنبال توجیه و تئوریزه کردن گروه های تروریستی است.

به عنوان مثال، دکتر حمزه الخطیب یکی از پزشکانی است که در گزارشات BBC، به عنوان «رییس بیمارستان شرق حلب» و یا «جراح عمومی» بی طرف در ماجرای جنگ سوریه معرفی شده، و با محور قرار دادن صحبت های این «پزشک بی طرف»، تمام جنایت های جنگ سوریه بر سر حکومت بشار اسد تمام می شود.


اما تنها یک جستجوی ساده در شبکه های اجتماعی لازم است تا مشخص شود که دکتری که BBC با او مصاحبه می کند؛ خود یکی از حامیان گروهک تروریستی نورالدین زنکی می باشد که چند ماه پیش سر یک کودک فلسطینی را بریدند.


لازم به ذکر است که همین تروریست ها، در زمان بازپسگیری شرق حلب توسط ارتش سوریه و نیروهای مقاومت، در شبکه های اجتماعی و رسانه  خارجی، از سازمان های حقوق بشری درخواست کمک کرده بودند.[اینجا بخوانید]
Share/Save/Bookmark