مقاله ایران هراسانه VOA: جهان از موشک های جمهوری اسلامی می ترسد
چهارشنبه ۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۰
کد مطلب: 41045
مقاله ایران هراسانه VOA: جهان از موشک های جمهوری اسلامی می ترسد
پس از حمله موشکی ایران علیه داعش، برخی از رسانه های فارسی زبان، بدون اشاره به مبارزه ایران علیه گروه های تروریستی در منطقه، به ایران هراسی جهانی روی آورده اند.

به گزارش رسانه ایران، صدای آمریکا در مقاله ای با عنوان «جهان از موشک های جمهوری اسلامی می ترسد؛ وضع نیروی نظامی ایران چطور است؟» به نقل از نشنال اینترست، به بررسی ابعاد نیروی نظامی ایران پرداخت.


در ابتدای این مقاله آمده است: «ایران به طور عمده قدرتی زمینی است و در طول هزاران سال دیگر کشورها را اشغال کرده و توسط دیگر کشورها اشغال شده است. در نتیجه این امر، ایران امروز نیروی زمینی بزرگی در ارتش در حدود ۳۵۰ هزار نفر و در سپاه پاسداران در حدود یکصد هزار نفر دارد».

نویسنده درباره نیروی نظامی سپاه می نویسد: «مهم ترین بخش سپاه پاسداران و شاید تمام نیروهای نظامی ایران، نیروی قدس است. این نیرو شامل پانزده تا سی هزار نفر از بهترین اعضای سپاه است و قابلیت جنگ غیرمتعارف را در اختیار رژیم تهران قرار داده است. نیروی قدس عمدتا در قالب گروه هایی مانند حزب الله لبنان و شبه نظامیان شیعه در عراق فعالیت می کند».

همچنین در ادامه این مقاله نویسنده مدعی شده: «در نیروهای زمینی و دیگر نیروهای نظامی ایران مانند ارتش چین در دهه هشتاد میلادی بزرگ هستند، اما چندان مجهز نیستند. وضعیت جغرافیایی و ابعاد سرزمینی کشور ایران فی نفسه عامل بازدارندگی در برابر اشغال نظامی است».

«در حالی که عراق در کشاکش نجات خود است، نیروهای زمینی ایران در دفاع از مرزهای ایران حاضر بوده اند».
Share/Save/Bookmark