تعطیلی مطب‌های لندن به دلیل کمبود پزشک
سه شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۱
کد مطلب: 26682
تعطیلی مطب‌های لندن به دلیل کمبود پزشک
بر اساس یک تحقیق جدید، به دلیل کمبود پزشک خانواده در لندن بسیاری از مطب‌های پزشکان عمومیِ انگلیس در حال تعطیل شدن قرار دارند.

رسانه ایران (Rasanehiran.com):

از این رو انتظار می‌رود با تعطیلی حدود 140 مطب از نزدیک به 1400 مطب عمومیِ لندن در سه سال آینده، صدها هزار تن از بیمارانِ پناهجو و یا بی‌خانمان برای یافتن مطب دچار مشکل شوند.

نتایج تحقیقات کمیته‌های پزشکی محلی لندن (LMCs) نشان می‌دهد از سال 2010 تا کنون 656 مطب پزشک عمومی در لندن تعطیل شدند و این امر سبب نگرانی بیمارانی شده است که به یک پزشک عمومی خاص مراجعه می‌کردند.

بر این اساس، 43 مطب از 431 مطبی که در این تحقیق از آنها نظرخواهی شد اعلام کردند به علت بازنشستگی همکارانشان قصد دارند قراردادهای خود را با سرویس سلامت همگانی لغو کنند. این تحقیق نشان می‌دهد 302 مطب از 431 مطب انتظار دارند دست کم یکی از پزشکان‌شان تا سال 2018 بازنشسته شود و 53 درصد از آنها تلاش برای استخدام نیروی جایگزین را آغاز کرده‌اند.

میشل دریگ، مدیر اجرایی کمیته‌های پزشکی محلی لندن که نماینده پزشکان عمومی و مطب‌های 27 منطقه از 32 منطقه لندن است، در این رابطه گفت: «این یک بمب ساعتی سه ساله است، احتمالا در سه سال آینده 10 درصد از مطب‌های عمومی تعطیل می‌شوند و این مساله شدیداً به ضرر بیماران است.»

این تحقیق همچنین هشدار می‌دهد اگر 43 مطب قراردادهای خود را با سرویس سلامت همگانی لغو کنند، حدوداً 337 هزار و 979 بیمار، پزشک عمومی خود را از دست می‌دهند و برای دریافت کمک پزشکی باید به مکان‌های دورتر رجوع کنند.

دریگ افزود: «بیماران نزد پزشکانی می‌روند که با آنها آشنایی ندارند و به مطب‌هایی پا می‌گذارند که از اکنون نیز شلوغتر هستند و از این رو پزشکان و پرستاران حاضر در مطب نیز برای رسیدگی به بیمارانی که بی‌خانمان هستند و یا سرپناهی ندارند تحت فشار بیشتری قرار می‌گیرند. بیماران نیز مجبورند از یک مطب به مطبی دیگر بروند و داستان خود را برای همه بازگو کنند چون مطبی که سال‌ها به آن مراجعه می‌کردند به خاطر نبودن دکتر تعطیل شده است.»

در عین حال، سخنگوی وزارت بهداشت انگلیس اعلام کرد: «تضمین می‌شود تمام بیماران تحت پوشش سرویس سلامت همگانی بتوانند در مطب مورد نظر خود ثبت نام کنند، چرا که پزشکان عمومی برای گسترش دامنه ارائه خدمات بهداشتی نقل مکان می‌کنند. با وجود این، بدون شک باید روی بخش پزشکی عمومی سرمایه‌گذاری بیشتری شود و تعداد پزشکان عمومی افزایش و کار گروهی گسترش یابد.»

Share/Save/Bookmark