چرا VOA اسامی مقام های امریکایی را فاش نمی کند؟
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۴
کد مطلب: 39750
چرا VOA اسامی مقام های امریکایی را فاش نمی کند؟
این چندمین مرتبه است که صدای امریکا خبری را در حوزه نظامی منتشر کرده اما نامی از منابع امریکایی فاش نکرده است؛ اتفاقی که اخبار را به شایعات نزدیک می کند.
فاکس نیوز به نقل از یک مقام امریکایی ادعا کرد که ایران روز یکشنبه یک موشک بالستیک را آزمایش کرده است. براساس این گزارش، آزمایش در یک سایت موشکی در نزدیکی سمنان انجام شده است.

به گزارش رسانه ایران، صدای امریکا در این باره نوشته که به گفته یک مقام امریکایی، موشک مورد استفاده، میانبرد بوده و قبل از انفجار، حدود هزار کیلومتر طی کرد. فاکس نیوز نوشت نام این موشک خرمشهر است.

این چندمین مرتبه است که صدای امریکا خبری را در حوزه نظامی منتشر کرده اما نامی از منابع امریکایی فاش نکرده است؛ اتفاقی که اخبار را به شایعات نزدیک می کند.

مطابق اخبار قبلی منتشر شده در این موضوع، صدای امریکا باز هم نوشته که ایران به این خبر هنوز واکنشی نشان نداده است.

در این باره، خبرگزاری تسنیم این خبر را ادعای این مقام امریکایی نامید.

موشک خرمشهر به عنوان موشک مورد آزمایش نام برده شده در این خبر، موشکی است که پنج ماه پیش، حسین دهقان وزیر دفاع ایران از رونمایی و تولید آن خبر داده بود. به گفته آقای دهقان موشک خرمشهر، دوربرد است. وزیر دفاع ایران گفته بود که این موشک به زودی به تولید انبوه خواهد رسید.

در مورد قبلی، صدای امریکا خبری را به نقل از دو مقام نظامی امریکا منتشر کرد که مدعی بودند درگیری نظامی در خلیج فارس میان شناورهای نظامی ایران و ناو امریکایی رخ داده اما باز هم نامی از دو مقام امریکایی نبرد.

صدای امریکا در ادامه خبر از نگرانی جامعه جهانی گفته و نوشته با اینکه با توافق ایران و غرب، تحریم های بین المللی هسته ای علیه ایران برداشته شد، اما هنوز تحریم های موشکی و آنچه حمایت ایران از تروریسم نامیده می شود، ادامه دارد.

اتهام حمایت ایران از تروریسم در حالی از سوی VOA تکرار می شود که روز یکشنبه، با دستور دونالد ترامپ، رییس جمهور تازه امریکا، در حمله هلی کوپترهای ارتش ایالات متحده به یمن، شماری از غیرنظامیان از جمله حداقل 8 زن و 3 کودک کشته شدند. صدای امریکا این خبر را سانسور کرد.

همچنین این شبکه دولتی امریکایی، اخبار مربوط به حمله چندین باره عربستان سعودی به یمن را در روزهای اخیر از مسیر انتشار خارج کرده است. سازمان ملل در مورد حمله اخیر عربستان به یمن مجددا به این کشور هشدار داده و آن را جنایت جنگی توصیف کرده است.
Share/Save/Bookmark