حمله مسلحانه به یک اتوبوس ایرانی در ترکیه
شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۴
کد مطلب: 27690
حمله مسلحانه به یک اتوبوس ایرانی در ترکیه
حملۀ مسلحانۀ افراد ناشناس به یک دستگاه اتوبوس ایرانی که از پایانه مرزی بازرگان وارد خاک ترکیه شده بود و در مسیر دوغوبایزید-وان در حرکت بود، یک کشته و سه زخمی برجای گذاشت.
رسانه ایران (Rasanehiran.com):

حسین قاسمی سر کنسول ایران در ولایت ارضروم ترکیه در گفت‌وگو با ایرنا، اعلام کرد حال عمومی سایر مسافران خوب است و همگی به شهر «وان» منتقل شده‌اند.

قاسمی گفت در این حمله یک نفر که هنوز هویت و تابعیت او نامعلوم است و از ناحیه سر به شدت زخمی شده بود، در بیمارستان جان سپرد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که این حادثه حوالی ساعت ۱۱:۳۰ به وقت تهران در منطقۀ سون کایا در نزدیکی چالدران در مسیر دوغوبایزید به شهر وان در شرق ترکیه اتفاق افتاده است. در این حمله دو کامیون نیز به آتش کشیده شده‌اند.

هنوز هیچ گروهی مسوولیت این حمله را به عهده نگرفته است و عملیات نیروهای امنیتی در منطقه برای دستگیری مهاجمان ادامه دارد.

خبرگزاری آناتولی ترکیه می‌گوید فرد کشته شده کمک‌رانندۀ اتوبوس بوده است. روزنامه دیلی صباح نیز می‌گوید یک سرباز ترکیه در درگیری با مهاجمان این حمله کشته شده است.

هفتۀ گذشته نیز یک قطار ایرانی در مسیر رفت به ترکیه و قطار دیگری در مسیر بازگشت از ترکیه به ایران هدف مین کنترل از راه دور قرار گرفتند. در این دو حادثه یکی از کمک لوکوموتیورانان ترک قطار زخمی شد اما آسیبی به مسافران ایرانی نرسید.
Share/Save/Bookmark