بر اساس نظرسنجی ICM Research:
موافقت ۴۶ درصد مردم انگلیسی با خروج کشورشان از اتحادیه اروپا
دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۳۴
کد مطلب: 9509
گزارشگر :
 
موافقت ۴۶ درصد مردم انگلیسی با خروج کشورشان از اتحادیه اروپا
نظرسنجی جدید نشان می‌دهد، حدود نیمی از انگلیسی‌ها با خروج این کشور از اتحادیه اروپا موافق هستند.
به گزارش پرس تی وی بر اساس نتایج نظرسنجی جدید "آی‌سی‌ام ریسرچ" (ICM Research) که برای ساندی تلگراف صورت گرفت، چهل و شش درصد از انگلیسی‌ها به سؤال این نهاد بر اینکه "آیا فکر می‌کنید انگلیس باید عضو اتحادیه اروپا باقی بماند؟" پاسخ منفی دادند.

این آمار نسبت به دیگر نظرسنجی‌های اخیر که از موافقت ۳۰ درصدی انگلیسی‌ها با بحث خروج انگلیس از اتحادیه اروپا حکایت دارند، بالاتر بوده است.

نظرسنجی جدید که شک‌گرایی به یورو را تقویت می‌کند، نشان می‌دهد، ۴۴ درصد از انگلیسی‌ها خواستار برگزاری هرچه سریع‌تر همه‌پرسی درباره بحث خروج یا ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا هستند؛ در حالی که ۲۹ درصد از شرکت‌کنندگان گفته‌اند، حاضرند تا سال ۲۰۱۷، گزینه ترجیحی دیوید کامرون، نخست وزیر این کشور، منتظر بمانند.

تقریبا ۳۱ درصد از انگلیسی‌ها دیوید کامرون را معتمدترین مقام برای نمایندگی انگلیس در مذاکرات با اتحادیه اروپا دانسته‌اند.

در این نظرسنجی، "نیگل فاریج" (Nigle Farage)، رئیس "حزب ایندیپندنس انگلیس" (یوکیپ/UKIP) با کسب حدود ۱۸ درصد از آراء، دومین فرد معتمد عنوان شد و "اد میلیبند"، رهبر حزب مخالف انگلیس (حزب کار) با کمی اختلاف در ردیف سوم قرار گرفت و "نیک کلگ" (Nick Clegg)، رهبر حزب لیبرال دموکرات انگلیس با کسب چهار درصد از آراء، چهارم شد.

در همین حال، محبوبیت حزب کار انگلیس با چهار درصد کاهش نسبت به ماه قبل (آوریل ۲۰۱۳) به ۳۲ درصد در ماه می رسیده است؛ محبوبیت محافظه‌کاران و لیبرال دموکرات‌ها نیز هریک، یک درصد کاهش یافته است.

بر اساس نظرسنجی جدید، حزب محافظه‌کار انگلیس ۲۹ درصد محبوبیت دارد و محبوبیت حزب لیبرال دموکرات ۱۶ درصد است.

شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی معتقدند، حزب ایندیپندنس انگلیس در انتخابات سراسری سال ۲۰۱۵ انگلیس، پانزده درصد از آراء را کسب خواهد کرد. (آماری بالا که مؤید نتایج خوب این حزب در انتخابات میان‌دوره‌ای پارلمانی و آرای شورای محلی است.)

نظرسنجی آنلاین گروه آی سی ام ریسرچ (ICM Research)، پانزدهم و شانزدهم می ۲۰۱۳ میلادی با شرکت دو هزار و هفده انگلیسی بالغ انجام شد.

در همین حال، نتایج یک نظرسنجی گسترده از مردم شش کشور بزرگ اتحادیه اروپا از کاهش چشمگیر اعتماد عمومی به این اتحادیه طی پنج سال گذشته خبر می‌دهد.

این نظرسنجی که مؤسسه افکارسنجی اتحادیه اروپا موسوم به "یورو بارومتر" در شش کشور اسپانیا، انگلیس، آلمان، فرانسه، ایتالیا و لهستان انجام داد، نشان می‌دهد اعتماد عمومی به اتحادیه اروپا، به سطحی بی‌سابقه، تنزل یافته است.

این نظرسنجی در اواخر سال ۲۰۱۲ میلادی انجام و نتایج آن روز پنج‌شنبه (۲۵ آوریل ۲۰۱۳ میلادی) در روزنامه‌های معروف این کشورها منتشر شد.

بر اساس نتایج این نظرسنجی، میزان بی اعتمادی به اتحادیه اروپا در اسپانیا ۷۲درصد، انگلیس ۶۹ درصد، آلمان ۵۹ درصد، فرانسه ۵۶ درصد، ایتالیا ۵۳ درصد و لهستان ۴۲ درصد است.

این درحالی است که در سال ۲۰۰۷ میلادی، شاخص بی‌اعتمادی در اسپانیا ۲۳ درصد، در انگلیس ۴۹ درصد، در آلمان ۳۶ درصد، در فرانسه ۴۱ درصد، در ایتالیا ۲۸ درصد و در لهستان ۱۸ بوده است.
Share/Save/Bookmark