هجوم سایبری فارسی زبان ها در روز ملی «خلیج فارس»
صفحات متعلق به بی بی سی در تیررس کاربران
دوشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۲۲:۱۷
کد مطلب: 6890
مولف :
 
تصویر: صفحه مخصوص ملکه انگلستان که فارسی زبان ها به نشانه اعتراض به سیاست های انگلیس در آن به حمایت از نام خلیج فارس اقدام کردند.
ایرانی ها که دست بر قضا فیس بوک را هم به احاطه خود در آورده اند با هجوم به صفحات معین، از قبیل صفحه مخصوص «ملکه الیزابت» انگلستان، «ملک عبدالله» پادشاه عربستان و صفحه تلویزیونی العربیه و BBCفارسی، اعتراض خود را به آن چه تلاش برای تغییر نام خلیج فارس مشهور شده است اعلام کردند.
در
شبکه بی بی سی با پخش گزارشی از تغییر نام چند خیابان در امارات به ابوموسی، تنب بزرگ و تنب گوچک هیزم بیار معرکه شد.
روز ملی «خلیج فارس» بسیاری از ایرانی ها با برگزاری محافلی خصوصی در دنیای مجازی و در دانشگاه ها این روز را پاس داشتند و اعتراض خود را به تلاش های چند ساله اخیر مبنی بر تغییر نام آب های جنوبی ایران نشان دادند.

شبکه بی بی سی فارسی می گوید این شور و هیجان از وقتی بالا گرفت که رییس جمهوری ایران در سفری جنجالی به ابوموسی، جلسه هیات دولت را در این جزیره کوچک برگزار نمود.

از آن موقع بود که رسانه ها بار دیگر موضوع خلیج فارس را در
بحرین و افغانستان که روزگاری جزو ایران بودند با کارشکنی انگلیس جدا شدند.
صدر اخبار خود جای دادند. شبکه بی بی سی هم در این بین با پخش گزارشی از تغییر نام چند خیابان در امارات به ابوموسی، تنب بزرگ و تنب گوچک سعی کرد هیزم بیار معرکه شود.

برخی می گویند، اصلا همین که مقامات دولتی در امارات اکنون به فکر داشتن خیابان با نام این سه جزیره شده اند خود شاهدی
«خلیج فارس برای همیشه» جمله ای که ده ها بار مدیر صفحه فیس بوک نوبت شما را به زحمت انداخت تا مطالب اصلی این صفحه که گویا برای فرار از موضوع اصلی طراحی شده بودند در صدر باقی بماند.
دال بر این حقیقت است که مالکیت جزایر سه گانه از آن ایران بوده. واقعیتی که بی بی سی هم از گفتن آن پرهیز دارد.

کسانی که از تاریخ سررشته دارند و کمی جغرافیا می دانند، ریشه تحریک کشور های عربی و در نتیجه ایجاد تنش ها در منطقه را در سیاست های انگلیس جستجو می کنند. صفحه نوبت شمادر فیس بوک

مانند آنچه سال ها پیش از این رخ داد. بحرین که روزگاری جزو خاک ایران محسوب می شد، با دخالت انگلیس از زیر نفوذ ایران به در آمد. همچنین افغانستان که مهد دانشمندان و شعرای پارسی زبان است، در سال 1863 و این بار هم با کارشکنی انگلیس ها رسما از ایران جدا شد.

امروز نیز بسیاری هنوز سیاست های کهنه جزیره کوچک در غرب اروپا را بازیگردان اصلی می دانند. گویی این ننگ «هویت ربایی» بر تارک تاریخ چند صد ساله انگلستان حک شده است.

و حالا اینجا در
گردانندگان صفحه فیس بوک «ملک عبدالله» عربستان در سه روز گذشته 250,000 پیام از کاربران ایرانی دریافت کردند. بی بی سی از پیام هایی که برای ملکه الیزابت این کشور فرستاده شد اما سخنی نگفت.
ایران و در روز ملی «خلیج فارس». اگرچه فارسی زبان ها دستشان به سیاستمداران معروف به روباه پیر نمی رسد ولی حداقل می توانند اعتراض خود را به گوش جامعه بین الملل برسانند.

دیروز شبکه های اجتماعی صحنه تاخت و تاز پارتیزان های ایرانی بود. نوشته هایی حاوی مطالبی در حمایت از ایران و نام خلیج فارس فضای فیس بوک را پر کرد.

صفحه ملکه انگلیس، پادشاه عربستان و امارات و حتی صفحه های مربوط به شبکه های تلویزیونی العربیه و حتی بی بی سی فارسی، از این هجوم ایرانی ها در امان نماندند.صفحه مخصوص ملکه انگلستان در فیس بوک

برنامه نوبت شما در روزی که به نام «خلیج فارس» ثبت است، به موضوعی غیر از آن اختصاص پیدا کرد. شاید همین مسئله باعث پر شدن صفحه فیس بوک این برنامه از کامنت های تبلیغاتی خلیج فارس شد. PERSIAN GULF For EVER «خلیج فارس برای همیشه» جمله ای که
پیام ها در حمایت از خلیج فارس البته همان دیروز از صفحه مخصوص پادشاهی انگلستان در فیس بوک حذف شدند. ضمادی بر زخم های ناشی از مبارزات ضد استعماری که بعید است به این زودی ها ترمیم شوند.
ده ها بار مدیر صفحه فیس بوک نوبت شما را به زحمت انداخت تا مطالب اصلی این صفحه که گویا برای فرار از موضوع اصلی طراحی شده بودند در صدر باقی بماند.

بی بی سی می گوید تنها گردانندگان صفحه فیس بوک «ملک عبدالله» عربستان در سه روز گذشته 250,000 پیام از کاربران ایرانی دریافت کرده اند. بی بی سی اما از پیام هایی که برای ملکه الیزابت این کشور فرستاده شد سخن نگفت. حتی مسئولان این شبکه ماهواره ای در برنامه های خود هیچ اشاره ای به گسترش این نوع اعتراض و نیز کشیده شدن آن به صفحه های فیس بوک BBC نکردند.

پیام های در حمایت از خلیج فارس البته همان دیروز از صفحه مخصوص پادشاهی انگلستان در فیس بوک حذف شدند. تلاشی برای راحت تر نمودن فرایند خواب ملکه بریتانیا در شب خروش ایرانی ها. ضمادی بر زخم های برداشته از مبارزات ضد استعماری که بعید است به این زودی ها التیام یابد.
Share/Save/Bookmark