ادامه اخراج ها در VOA
اخراج دو مجری دیگر صدای امریکا
پنجشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۲۵
کد مطلب: 9662
گزارشگر : رسانه ایران
 
در حالی که صدای امریکا در انتظار آغاز به کار سردبیر تازه خود در ماه ژوئن است، دو مجری دیگر این شبکه از کار برکنار شدند.
به گزارش رسانه ایران به نقل از سایت رادیو کوچه در حالی که صدای امریکا در انتظار آغاز به کار سردبیر تازه خود در ماه ژوئن است، بنا بر ابلاغ بخش نیروی انسانی این رسانه دولت ایالات متحده، به همکاری "نگار مرتضوی" و "مهشید ندیری" با صدای امریکا پایان داده شد.

خانم مرتضوی مجری برنامه "روی خط" در صدای امریکا بود و گفته می شود وی به علت حمایت از انتخابات در ایران و همچنین حرکتی موسوم به جنبش سبز از کار برکنار شد. از سوی دیگر خانم ندیری نیز در روزهای پایانی ماه می به همکاری‌اش در صدای امریکا پایان داده شده است.

در شرایطی که میزان بودجه این رسانه دولت امریکا رو به کاهش است، به نظر می‌رسد روند تعدیل نیروی انسانی در آن ادامه داشته باشد. 


خانم مرتضوی پیش‌تر قرار بود همکاری خود را با بخش فارسی "بی بی سی" در واشینگتن آغاز کند که به دلایل‌ مالی این توافق حاصل نشد. 

در پی این مسئله "آرش سیگارچی" که با انتقاد مخاطبان برنامه "روی خط" نسبت به نحوه اجرای او و عدم تحمل صدای مخالف کنار گذاشته شده بود، بعد از مدت ها دوباره جلوی دوربین "روی خط" ظاهر شد.
 
پیش از این نیز جمشید چالنگی کارمند اخراجی تلویزیون صدای امریکا ضمن گلایه از همکاران سابقش در VOA از تغییرات تازه در این شبکه خبر داده و گفته بود در ماه های آینده "ستاره درخشش" که با حفظ سمت، به طور موقت، مدیریت فعلی تلویزیون فارسی صدای امریکا را بر عهده داشت، برکنار و به جای وی، "احمدرضا بهارلو" جایگزین خواهد شد که کارمند سابق این شبکه است. [اینجا بخوانید]

محمد منظرپور سردبیر جدید بخش فارسی صدای امریکا

اما حدود دو هفته پیش رادیو کوچه به نقل از منابع خود در صدای امریکا گزارش داد که "محمد منظرپور" به سمت سردبیری ارشد صدای امریکا منصوب شده است. 

آقای منظرپور پیش از این سردبیر منطقه ای بی بی سی فارسی در واشینگتن بود و همکاری اش را با این رسانه انگلیسی از سال ۲۰۰۲ میلادی آغاز کرد. این روزنامه نگار پیش تر نیز در ایران دبیر سرویس اقتصادی "تهران تایمز" بوده است. او پیش از آمدن به واشینگتن همچنین به مدت سه سال در اورشلیم مدیر منطقه ای بی بی سی فارسی بوده است. 

سردبیر ارشد تازه صدای امریکا در بخش فارسی پستی را بر عهده گرفته است که پیش تر برای مدت نزدیک به یک سال توسط همکار سابقش در بی بی سی فارسی "کاوه باسمنجی" اداره می شد. 

آقای باسمنجی روز دوازدهم فوریه سال ۲۰۱۳ طی یک ابلاغ رسمی به همکاری اش با صدای امریکا خاتمه داده شد [اینجا بخوانید] و از آن تاریخ تاکنون سمت سردبیر به طور موقت با حفظ سمت بر عهده "ستاره درخشش" بوده است. 

پیش از کاوه باسمنجی نیز برای مدت نزدیک به یک سال "رامین عسگرد" از کارمندان ارشد وزارت خارجه امریکا مدیریت این رسانه را بر عهده داشته است. 

محمد منظرپور کار خود را به طور رسمی از ماه ژوئن ۲۰۱۳ در بخش فارسی صدای امریکا آغاز خواهد کرد.

Share/Save/Bookmark