تحلیل CBS News درست از آب درآمد؛
رونمایی BBC از تفکرات جنسی افسار گسیخته رئیس فیفا
دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۴۳
کد مطلب: 3785
رونمایی BBC از تفکرات جنسی افسار گسیخته رئیس فیفا
در آمریکا نیز مدتی قبل تر، دختران فوتبالیست این کشور برای تامین هزینه ی اردوی استرالیای خود تصویری دست جمعی و برهنه از خود را در نشریات منتشر کردند.
"رسانه ایران" گزارش می دهد:

چندی پیش در جریان محروم شدن بانوان فوتبالیست ایرانی از ادامه ی حضور در مسابقات انتخابی المپیک زنان آن هم به حکم فیفا، شبکه ی خبری سی‌بی‌اس آمریکا در مقاله‌ای با عنوان "دورویی
این 5 دختر فوتبالیست عضو تیم ملی جوانان آلمان هستند و به گفته ی BBC همگی قهرمانی اروپا یا جهان را در کارنامه ی خود دارند، این بار نه در زمین فوتبال آن هم با فوتبال خود، بلکه با تصاویر عریان بدن های خود می خواهند بازی تازه ای را آغاز کنند. تصاویری که BBC را هم مجبور می کند بخش هایی از آن را ممیزی و سانسور کند.
عامل پشت پرده لغو بازی تیم ایران" به بررسی دلایل اصلی لغو این بازی پرداخت و بسیاری از مسایل را فاش ساخت.

در آن مقاله آمده بود: "با آنکه بازیکنان و مقامات ایرانی اعتراض خود را اعلام داشتند به آنها گفته شد که تیم ایران قوانین فیفا را نقض کرده است و این بهانه آورده شد که بازیکنان و مقامات نباید پیام‌های مذهبی، سیاسی، تجاری یا شخصی یا هر گونه شعاری را در تیم خود به نمایش بگذارند."

در ادامه ی این مطلب نویسنده می گوید: ما باید هرگونه نگرانی فیفا درباره تامین سلامت زنان ورزشکار را رد کنیم. بلاتر شخصی با تفکرات جنسی افسارگسیخته است؛ کسی که در سال ۲۰۰۴ اعلام کرده بود زنان فوتبالیست باید با شورت‌های ورزشی اندامی تنگ به میدان بیایند تا محبوبیت این ورزش افزایش یابد.

بلاتر گفته بود: شورت‌های تنگ‌تر حس زنانه‌ و جذابیت بیشتری ایجاد می‌کند.

BBC فارسی نیز کوشید پس از محرومیت بانوان ایرانی به پوشش مرتب اخبار جام جهانی زنان در آلمان بپردازد تا آه از نهاد زنان ایرانی فوتبالیست برآورد.

اکنون اما BBC فارسی در گزارشی از زنان فوتبالیستی گزارش می دهد که عضو تیم ملی آلمان هستند و در گزارش تصویری یک مجله ی معروف جنسی ظاهر شده اند.

به گزارش رسانه ایران، این 5 دختر فوتبالیست عضو تیم ملی جوانان آلمان هستند و به گفته ی BBC همگی قهرمانی اروپا یا جهان را در کارنامه ی خود دارند، این بار نه در زمین فوتبال آن هم با فوتبال خود، بلکه با تصاویر عریان بدن های خود می خواهند بازی تازه ای را آغاز کنند. تصاویری که BBC را هم مجبور می کند بخش هایی از آن را ممیزی و سانسور کند.

یکی از این دختران، در توضیح انگیزه ی خود
"یاسمین سفیدرودی" یکی از دختران کشتی گیر تیم ملی جوانان آلمان می گوید که این کار احمقانه است، چون نباید چیزی را به کسی ثابت کرد. او ابراز می دارد: اگر می دانی که زیبا هستی، کافی است و این که آدم ورزش می کند چون ورزش را دوست دارد.
از این کار را مبارزه با پیش داوری ها در مورد بدن زنان فوتبالیست عنوان می کند؛ پیش داوری هایی مبنی بر اینکه بدن زنان فوتبالیست زمخت و مردنما هستند.

در واکنشی جالب در رشته ورزشی دیگری، "یاسمین سفیدرودی" یکی از دختران کشتی گیر تیم ملی جوانان آلمان می گوید که این کار احمقانه است، چون نباید چیزی را به کسی ثابت کرد. او ابراز می دارد: اگر می دانی که زیبا هستی، کافی است و این که آدم ورزش می کند چون ورزش را دوست دارد.

در آمریکا نیز مدتی قبل تر، دختران فوتبالیست این کشور برای تامین هزینه ی اردوی استرالیای خود تصویری دست جمعی و برهنه از خود را در نشریات منتشر کردند.

به هر روی آن گونه که کارشناس ورزشی BBC هم می گوید این مساله فوتبال زنان را تحت الشعاع خود قرار داده و در واقع همان چیزی است که دست اندرکاران این ورزش در انتظارش بودند و از مدت ها پیش برای آن برنامه داشتند.

توجه به فوتبال زنان در دنیای صنعتی شده و تجاری امروز راه های تبلیغاتی این چنینی را نیز سبب خواهد شد؛ دنیایی که باید توجیهی برای توجه تلویزیون های خصوصی پیدا کند تا تمایل یابند مسابقات زنان را پخش کنند.

از این روی مسلم است که حضور بانوان با حجاب کامل هر چند همراه با استدلال هی علمی باشد اما توجیه تجاری نخواهد داشت و بنابراین از حضور آنان جلوگیری خواهد شد.
Share/Save/Bookmark