گوگل و یوتیوب در ژاپن فیلتر شدند
دوشنبه ۸ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۲۱:۵۳
کد مطلب: 2119
گوگل و یوتیوب در ژاپن فیلتر شدند
راشا تودي از قطع سرويس يوتيوب توسط فرماندهي سايبري آمريكا در محدوده ژاپن و همسايگانش خبرداد.
شبكه خبري راشا تودي از قطع سرويس يوتيوب توسط فرماندهي سايبري آمريكا در محدوده ژاپن و همسايگانش خبرداد.

اين فيلترينگ، محدوده آسيا و پاسيفيك كه شامل بخش عمده آسياي شرقي، جنوب شرق آسيا و اقيانوسيه مي شود؛ را در بر مي گيرد.

به گزارش رسانه ایران به نقل از راشاتودی، ارتش آمريكا اعلام كرده است كه به دليل تقاضاهاي بيش‌ از حد كاربران اينترنت براي يافتن اطلاعات در خصوص حادثه زمين‌لرزه و سونامي ژاپن، ترجيح داده است تا سايت‌هايي را كه فايل‌هاي تصويري را به اشتراك مي‌گذارند كاملا ببندد.

اين منبع افزود: دفتر قرارگاه سايبري آمريكا تمامي دسترسي‌هاي موجود به سايت‌هاي ويديويي، از جمله يوتيوپ، گوگل ويديو و آمازون را مسدود كرد.

اين دفتر بيان كرده است كه تقاضاي دريافت و مشاهده گزارشات تصويري از ژاپن بيش از حد مي‌باشد و اين امر سبب شده است تا پهناي باند اينترنت كاملا مصرف شود و شبكه اينترنت پنتاگون دچار اختلال گردد.

ارتش آمريكا، مدعي است كه محدوديت‌هاي جديد، به هيچ وجه به دليل خودِ سايت ها و يا محتواي آنها نمي‌باشد، بلكه اين كار بنا به درخواست ستاد پاسيفيك ارتش آمريكا مي‌باشد تا بهتر بتواند نيازهاي ارتش را برآورده سازد.

اين در حالي است كه گسترش بحران ناشي از نشت مواد راديو اكتيو در نيروگاه فوكوشيما سبب ترس و ناراحتي بسياري از مردم آمريكا در سواحل غربي اين كشور شده است به طوري كه بسياري از آن‌ها شروع به مصرف قرص يد كرده‌اند.

آمريكا نيز به دليل وجود بيش از ۱۰۰ نيرگاه اتمي در اين كشور از گسترش تبعات اين مساله در اقتصاد انرژي خود بسيار هراسناك است و از همين رو به دنبال جلوگيري از دستيابي مردم به اطلاعات و اخبار اين حادثه است.
Share/Save/Bookmark