تلاش اسراییلی ها برای شکست اعتصاب غذای اسیران فلسطینی با برپایی باربیکیو
شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۶
کد مطلب: 40560
تلاش اسراییلی ها برای شکست اعتصاب غذای اسیران فلسطینی با برپایی باربیکیو
برخی از شهروندان اسراییل با هدف تضعیف روحیه اسیران فلسطینی که اعتصاب غذا کرده اند و وادار کردن آنان به شکستن اعتصاب خود، نزدیک یکی از زندان های اسرائیل مراسم «پخت کباب» برگزار کردند

به گزارش رسانه ایران، به نقل از روزنامه القدس العربی، سازمان اسراییلی « جوانان اتحاد ملی» ظهر روز پنج شنبه در اقدامی تحریک آمیز علیه اسیران فلسطینی که در زندان های اسراییل اعتصاب غذا کرده اند، مراسم پخت کباب برگزار کرد.

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه هفتم تلویزیون اسرائیل، وابسته به شهرک نشینان صهیونیست، اسراییلی های افراطی به مدت ۴۵ دقیقه اقدام به برگزاری این مراسم کرده و سپس به درخواست پلیس این رژیم، مراسم را متوقف کردند.

برگزار کنندگان این مراسم پلاکاردهایی که شعار اتحاد ملی روی آنها نوشته شده بود، به دست داشتند و مکان این مراسم نیز تحت کنترل کامل پلیس اسراییل قرار داشت.

فیلم

به گزارش تلویزیون اسرائیل، هدف از برگزاری این مراسم، تضعیف روحیه اسیران اعتصاب کننده و درخواست از اسرائیل برای خودداری از تسلیم شدن در برابر آنها بوده است. تلویزیون اسرائیل اسیران فلسطینی را که اعتصاب غذا کرده اند، «تروریست» نامید.

علی علیزاده، تحلیلگر مستقل رسانه های فارسی در واکنش به این اقدام در صفحه توییتر خود نوشت:
۱- اعتصاب غذای۱۵۰۰ زندانی فلسطینی.
۲- باربیکیو جوانان اسراییل جلو زندان، ایجاد بو و آزار روانی.
۳- غرب اولی را تروریسم و دومی را تمدن مینامد


اسیران فلسطینی از روز هفدهم آوریل مصادف با روز اسیر فلسطینی در اعتراض به وضعیت خود در زندان های اسراییل و در تاکید بر ضرورت بهبود وضعیت خود، اعتصاب غذا کرده و فقط به نوشیدن آب و چشیدن نمک، بسنده کرده اند .[اینجا بخوانید]

حدود هفت هزار فلسطینی در بدترین شرایط انسانی در ۲۴ زندان و بازداشتگاه، در اسارت اسراییل به سر می برند.
Share/Save/Bookmark