صف‌کشی سلطنت‌طلبان علیه رضا پهلوی + عکس
يکشنبه ۷ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۵
کد مطلب: 26304
مولف :
 
با اضافه شدن اعضای شبکه «ایران آریایی» به منتقدین رضا پهلوی، صف‌کشی سلطنت‌طلبان علیه او و عملکرد شورای ملی ادامه دارد. این در حالی‌ست که رضا پهلوی طی هفته‌های گذشته نیز با انتقادات زیادی مواجه بوده است.

هفته گذشته اعضای جدا شده از شورای ملی ایرانیان با انتشار بیانیه‌ای در فضای مجازی به صراحت رفتارهای رضا پهلوی را به چالش کشانده بودند. در این نامه سرگشاده آمده است: "افراد بی‌نام و نشان و خود محور و مستبد تمام اداره شورای ملی را در کف خود قرار داده‌اند و پیشرفت امور را نه تنها متوقف نموده‌اند، بلکه بزرگترین ضربه‌ها را وارد کردند..."

اما با اضافه شدن اعضای شبکه «ایران آریایی» به منتقدین رضا پهلوی، صف‌کشی سلطنت‌طلبان علیه او و عملکرد شورای ملی ادامه دارد. این در حالی‌ست که رضا پهلوی که طی هفته‌های گذشته نیز با انتقادات زیادی مواجه بوده است.

آرین وطن‌خواه


عوامل تلویزیون «ایران آریایی» که تا چندی پیش، به طور رسمی به موافقت با رضا پهلوی و حمایت از شورای ملی ایرانیان پرداخته بودند، طی روزهای اخیر به طور جدی وی را به "بی‌کفایتی" متهم کردند.

آرین وطن‌خواه، مدیر و مجری شبکه سلطنت‌طلب ایران آریایی اعلام کرد: «عملکرد شاهزاده تفرقه‌افکنانه است. او چه‌طور می‌تواند ما را که جان دادیم و مبارزه کردیم را رَد کند… من از ایشان می‌خواهم که بگوید منظورش از این پیام که در تلویزیون اندیشه پخش می‌شود چیست؟ غیر از تفرقه‌افکنی است؟ شاهزاده با تاسیس تلویزیون به فکر جیب خود است!»کوروش رادمنش


کوروش رادمنش، دیگر مجری تلویزیون سلطنت‌طلبان با اشاره به این‌که رضا پهلوی دعوتش برای شرکت در برنامه را تایید نکرده بود، اظهار داشت: «در زمان رژیم پهلوی، کسی از ترس جرئت بیان واقعیت‌ها به پادشاه را نداشت... ما دیگر از کسی نمی‌ترسیم… تلویزیون ما باید اولویت اول حضور شاهزاده (رضا پهلوی) باشد… رسانه‌های دیگر مانند پارس، اندیشه و کانال‌یک در کنار فعالیت سیاسی کار اقتصادی هم می‌کنند، اما ما کار تجاری نمی‌کنیم و چیزی نمی‌فروشیم، پس باید اولویت نخست حضور او باشیم…»

کوروش رادمنش همچنین با لحنی تند به انتقاد از رضا پهلوی پرداخته و اذعان که وی اشتباهات تاکتیکی زیادی می‌کند و به انحصار برخی افراد درآمده است. او با صدایی بسیار بلند اعلام کرد: «ما بدون ترس، اشتباهات شاهزاده (رضا پهلوی) را می‌گوییم… امروز حضور او در این رسانه واجب و ضروری است و دل‌بخواهی هم نیست و باید انجام شود …»

شهرام همایون


پیش از این شهرام همایون، مدیر و مجری شبکه کانال یک نیز ضمن ابراز انتقادات کم سابقه‌ای نسبت به رضا پهلوی گفته بود: «اما عجیب‌تر، حیرت انگیزتر از همه، رسانه‌ای که اعتبار نام شاهزاده ایران را بر پیشانی دارد، معتقد است پرچم را تنها زمانی باید جلوی دوربین گذاشت که قصد جمع‌آوری کمک‌های مالی را داریم... و شاید هم اعتقاد بر این باشد که نباید در سایر مواقع دوستان را رنجاند!»

دکتر حقیقی


دکتر حقیقی، دیگر مجری تلویزیون «ایران آریایی» در ادامه فشارهای این تلویزیون بر رضا پهلوی گفت: «این عجیب است که گفته شود تنها تلویزیون مورد تایید شاهزاده (رضا پهلوی) یک برنامه ۲ ساعته در دل تلویزیونی دیگر است که برنامه‌های متفاوتی دارد و مدیرش فلان کس است…»

وی با حمایت از شهرام همایون، مدیر شبکه کانال یک به‌دلیل انتقاد از رضا پهلوی افزود: « من هم با نظر «شهرام همایون» موافقم…»

شایان ذکر است پس از راه‌اندازی تلویزیون «افق ایران» و با اعلام این‌که شبکه مذکور تنها رسانه مورد تایید رضا پهلوی‌ست، به‌طور ضمنی دیگر رسانه‌های سلطنت‌طلب و اپوزیسیون وی را مورد انتقادات تندی قرار داده‌اند.

در ماه‌های اخیر سایر رسانه‌های سلطنت‌طلب مانند «مسعود صدر» (مجری تلویزیون پارس) و «فرامرز فروزنده» (مجری اخراجی تلویزیون اندیشه) نیز با بیان عبارت‌هایی مانند "بی‌لیاقت" و "بی‌کفایت" خطاب به رضا پهلوی، به شدت از مواضع اخیر او و عملکردش در شورای ملی انتقاد کرده بودند. "بازی‌های رسانه‌ای"، "ناتوانی و سوء مدیریت " و "درخواست کناره‌گیری از شورای ملی" بخشی محتوای از این انتقادات است.

انتهای پیام/ رسانه ایران
Share/Save/Bookmark