کانال دوم اسرائیل: رئیس موساد رهبری تلاش‌ها برای لغو برجام را به عهده دارد
دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۳
کد مطلب: 41307
کانال دوم اسرائیل: رئیس موساد رهبری تلاش‌ها برای لغو برجام را به عهده دارد
تلویزیون اسرائیل در گزارشی تصریح کرده رئیس سازمان جاسوسی موساد، رهبری تلاش‌های این رژیم برای لغو توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ را به عهده دارد.

به گزارش رسانه ایران، تلویزیون اسرائیل به نقل از منابعیکه نامشان ذکر نکرد، گزارش داد «یوسی کوهن»، رئیس سازمان جاسوسی موساد رهبری تلاش‌ها برای لغو توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ (برجام) را به عهده دارد.

گزارش تلویزیون در حالی مطرح شده که «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر این کشور قرار است روز سه‌شنبه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی کند. گزارش‌ها حاکی است مقابله با ایران محور اصلی سخنرانی وی را تشکیل خواهد داد.

کانال ۲ تلویزیون اسرائیل به نقل از یوسی کوهن ادعا کرد: «ایران امروز، مثل کره شمالی دیروز است، بنابراین لازم است که ما امروز اقدام کنیم تا فردا به روی بمب [ایران] چشم باز نکنیم.»

مطابق این گزارش، سایر مقام‌های امنیتی رژیم اسرائیل معتقدند که این کشور با درس گرفتن از رویدادهای پس از حمله آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ نباید آمریکا را وارد یک ماجراجویی دیگر در منطقه آسیای غربی (خاورمیانه) بکند.

ادعاهای رژیم اتمی اسرائیل درباره برنامه هسته‌ای ایران در حالی مطرح می‌شوند که این رژیم به عنوان تنها دارنده سلاح‌های هسته‌ای در منطقه آسیای غربی از پذیرفتن هر گونه نظارت بین‌المللی بر برنامه هسته‌ای تسلیحاتی خود جلوگیری کرده است.
Share/Save/Bookmark