۲
بی‌بی‌سی: آمریکا در عراق و افغانستان بیش از جنگ‌های جهانی هزینه کرده
چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۱۲
کد مطلب: 23505
درحالی‌که دخالت‌های نظامی در عراق و افغانستان آسیب‌هایی جبران ناپذیری را به این کشورها وارد کرده است، حالا بی‌بی‌سی با انتشار ویدیویی به بخشی از هزینه‌های آمریکا در این دو جنگ پرداخته است. طبق آمارهای ارائه شده توسط بی‌بی‌سی، هزینه‌هایی که ایالات متحده آمریکا در جنگ عراق و افغانستان متحمل شده از مجموع هزینه‌هایی که در جنگ‌های جهانی اول و دوم انجام داده بیشتر است.
رسانه ایران (rasanehrian.com):
درحالی‌که دخالت‌های نظامی در عراق و افغانستان آسیب‌هایی جبران ناپذیری را به این کشورها وارد کرده است، حالا بی‌بی‌سی با انتشار ویدیویی به بخشی‌هایی از هزینه‌های آمریکا در این دو جنگ پرداخته است.

طبق آمارهای ارائه شده توسط بی‌بی‌سی، هزینه‌هایی که ایالات متحده آمریکا در جنگ عراق و افغانستان متحمل شده از مجموع هزینه‌هایی که در جنگ‌های جهانی اول و دوم انجام داده بیشتر است. این دو جنگ در واقع پر هزینه‌ترین جنگ‌های معاصر محسوب می‌شوند. این در حالی‌ست که هنوز بخش مهمی از هزینه‌ها برای دولت آمریکا هنوز پرداخت نشده است. مانند کمک‌های نقدی به دو و نیم میلیون نقص عضوهایی و یا کهنه سربازانی که تا ۴۰ سال آینده باید از دولت آمریکا کمک نقدی دریافت کنند. (۱)

در این گزارش همچنین اظهار می‌شود: «فقط میانگین هزینه‌های هر سرباز آمریکایی برای حضور در این جنگ‌ها به یک و نیم میلیون دلار در سال می‌رسد. هرچند تنها ۵ درصد از این هزینه‌ها به صورت نقدی و در قالب دستمزد به سربازان پرداخت می‌شود.»

به گفته بی‌بی‌سی فارسی، پیشرفت ابزارهای نظامی نیز تأثیر بسیاری بر جنگ‌های مدرن گذاشته و هزینه‌های آمریکاییان را به طور قابل ملاحظه‌ای بالا برده است. این شبکه ادامه می‌دهد: «وقتی هم که جنگ تمام می‌شود، هزینه‌ها همچنان ادامه دارد.»

در جنگ عراق: مرگ ۴۴۸۴ سرباز آمريكايي و کل هزینه ۸۰۷.۴ میلیارد دلار
در جنگ افغانستان: مرگ ۱۸۹۳ سرباز آمريكايي و کل هزینه ۵۷۰.۹ میلیارد دلار
هزینه بعد از پايان جنگ: ۲.۶ تريليون دلار (براساس برآورد اقتصاددانان) (۲)

بخش‌های مهم این گزارش را ببینید:
دریافت
منابع:
۱- هزینه هر سرباز آمریکایی حدود یک و نیم میلیون دلار در سال است، بی‌بی‌سی فارسی.
۲- هزینه‌هاي جنگ آمريكا، YJC.
Share/Save/Bookmark
مجمد1
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۱۰:۲۳:۲۲
سایتتون عالیه (7410)
 
مصطفی
۱۳۹۴-۰۱-۰۳ ۲۰:۲۴:۵۰
من این طور فهمیدم که دموکراسی یعنی هزینه برای تبلیغات و زور و اعمال قانونی که ما نوشتیم
این هزینه برای آدم کشی فقط واسه امریکا نیست (7431)