در سالگرد دستگیری تفنگدارهای نیروی دریایی امریکا،
شلیک ناوشکن امریکایی به سوی شناورهای نیروی دریایی ایران در تنگه هرمز
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۴
کد مطلب: 39409
شلیک ناوشکن امریکایی به سوی شناورهای نیروی دریایی ایران در تنگه هرمز
رادیو فردا با اعلام این خبر، گفته که این دو مقام امریکایی نخواسته‌اند که نامشان فاش شود. صدای امریکا (VOA) هم گفته که این دو مقام دفاعی امریکایی نخواستند نامشان فاش شود.
در سالگرد دستگیری تفنگدارهای نیروی دریایی امریکا توسط نیروی دریایی ایران، دو مقام ارتشی امریکا روز دوشنبه بیستم دی به خبرگزاری رویترز گفته اند که یک ناوشکن نیروی دریایی امریکا در روز یک‌شنبه سه بار به سمت شناورهای سپاه پاسداران در تنگه هرمز شلیک اخطار کرده است.

به گزارش رسانه ایران، رادیو فردا با اعلام این خبر، گفته که این دو مقام امریکایی نخواسته‌اند که نامشان فاش شود.

صدای امریکا (VOA) هم گفته که این دو مقام دفاعی امریکایی نخواستند نامشان فاش شود.

رادیو فردا و صدای امریکا خبر داده اند که سه اخطار به سوی چهار شناور نیروی دریایی ایران در تنگه هرمز شلیک شده است. اما بی بی سی فارسی و رادیو زمانه درباره این جزئیات خبری ندادند.

دو مقام مریکایی گفته‌اند که شناورهای ایرانی تا ۸۰۰ متری ناوشکن امریکایی رسیده بودند که پس از آن ناوشکن «مِی هن» منورهای اخطار به سمت قایق‌ها شلیک کرده و یک بالگرد نیروی دریایی امریکا نیز یک شناور دودزا در مسیر قایق‌های سپاه به آب انداخته است.

اما رادیو زمانه نوشته که مسئولان وزارت دفاع امریکا گفته‌اند قایق‌های نظامی ایران به محدوده ۲۰۰ متری ناوشکن امریکایی نزدیک شدند.

خبرگزاری رویترز به نقل از مسئولان وزارت دفاع امریکا نوشته است که این حادثه در روز یکشنبه ۱۹ دی‌ماه رخ داده است.

پیشتر، در 22 دیماه سال 94، ورود تفنگدارهای دریایی امریکا به آب های ایران از سوی نیروی دریایی ایران محاصره و دستگیر شده بودند.
Share/Save/Bookmark