مخفی‌کاری اسرائیل درباره نقش خود در حادثه 11 سپتامبر
جمعه ۶ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۱۹
کد مطلب: 10536
گزارشگر :
 
مخفی‌کاری اسرائیل درباره نقش خود در حادثه 11 سپتامبر
یک تحلیلگر اطلاعاتی می‌گوید لابی اسرائیلی در امریکا تلاش کرده بر یک بخش ۲۸ صفحه‌ای از گزارش طبقه‌‍بندی شده کنگره درباره حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ که گفته می‌شود به دست داشتن اسرائیل در این حادثه اشاره می‌کند سرپوش بگذارد.

گوردون داف روز چهارشنبه (۴ دی) در مقاله‌ای در پایگاه اینترنتی پرس تی‌وی تاکید کرد گزارش ۸۰۰ صفحه‌ای حقیقت‌یاب کنگره درباره حادثه ۱۱ سپتامبر حاوی بخشی به نام «منابع ویژه حمایت خارجی» بود که یک بخش قابل توجه ۲۸ صفحه‌ای به شمار می‌رفت و طبق دستور شخصی جرج دبلیو بوش، رییس جمهور سابق امریکا توسط کاخ سفید «سرهم بندی و نابود شده است.»

به گزارش پرس تی وی در این گزارش آماده انتشار که در کنگره ارائه شده است «تقریبا ۵ تا ۱۰ هزار کلمه از بخش یادشده حذف و چند صفحه نقطه چین جایگزین آن شد.»

این تحلیلگر امریکایی به تلاش‌های کمیته روابط عمومی امریکا و اسرائیل (آیپک)، لابی قدرتمند اسرائیلی در امریکا، برای پنهان کردن بخش‌هایی از اطلاعات منتشر شده در این گزارش اشاره کرد که گفته می‌شود دست داشتن دستگاه اطلاعاتی رژیم اسرائیل در طراحی و اجرای حملات ۱۱ سپتامبر را مشخص می‌کرد.

داف افزود :«این، تنها جدیدترین افشاگری‌ها در این باره است که آیپک برای سرپوش گذاشتن بر آن از طریق اعمال فشار به کنگره و دارایی‌های قدرتمند خود در مطبوعات تلاش کرده است.»

وی تاکید کرد :«چیزی که روز به روز آشکارتر می‌‎شود این است که بسیاری از متحدان آیپک در واشنگتن به این گزارش که هنوز منتشر نشده بود دسترسی داشتند.»

اجرای یک سری حملات هماهنگ در امریکا در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به کشته شدن دست‌کم ۳ هزار نفر انجامید.

طبق روایت رسمی امریکا در این زمینه در جریان حملات ۱۱ سپتامبر ۱۹ «تروریست القاعده» ۴ فروند هواپیمای جت مسافربری را ربودند و ۲ فروند از این هواپیماها به برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در شهر نیویورک برخورد کردند که به کشته شدن تمامی مسافران هواپیماها و بسیاری از افرادی که دراین ساختمان‌ها حضور داشتند منجر شد.

آدم‌رباها سومین هواپیما را به ساختمان پنتاگون در آرلینگتون در ایالت ویرجینیا که در نزدیکی واشنگتن دی سی قرار داشت زدند.

در پی این حملات، دولت امریکا در ۲۷ نوامبر ۲۰۰۲ «به منظور تهیه یک گزارش کامل و تمام عیار درباره شرایط پیرامون حملات ۱۱ سپتامبر»، «کمیسیون ملی بررسی حملات تروریستی در امریکا» را تشکیل داد که به طور عمومی به «کمیسیون ۱۱ سپتامبر» معروف بود.

داف در ادامه مقاله خود تصریح کرد :«تمامی اعضای دولت، رهبران کنگره و پنتاگون، سازمان سیا، آژانس امنیت ملی و چندین سازمان دیگر همه از متن گزارش کنگره در این باره مطلع بودند. آنها همگی به کمیسیون ۱۱ سپتامبر دروغ گفتند. آنها همگی دستور اتخاذ تدابیری را دادند تا آزادی را در داخل سرکوب کنند و صدها هزار نفر را در سراسر جهان به کام مرگ بکشانند و هزاران نفر دیگر را نیز در معرض آدم ربایی و شکنجه قرار ‌دهند و همه این جنایات بر مبنای یک مشت دروغ صورت می‌گرفت.»

امریکا در دوره زمامداری بوش به افغانستان حمله کرد تا رژیم طالبان را ریشه کن کند؛ رژیمی که واشنگتن آن را به پناه دادن به تروریست‌های «القاعده» که در حملات ۱۱ سپتامبر دست داشتند متهم کرد.

داف افزود :«ما اغلب با این سوال روبرو می‌شویم «چگونه هزاران نفر می‌توانند در این توطئه‌ فجیع دست داشته باشند؟ ما اکنون آماده پاسخگویی به این سوال هستیم. زمان پرسیدن این سوال فرارسیده است.»

وی تاکید کرد کمپین نظامی جهانی امریکا که به نام «جنگ با ترور» شناخته می‌شود در زمان ریاست جمهوری اوباما تغییر کرد. وی به رغم این که در زمان تبلیغات انتخاباتی خود خواهان پایان یافتن جنگ‌های امریکا در عراق و افغانستان بود در واقع مخاطرات نظامی امریکا را از طریق تغییر نیروی زمینی به پهپادهای ترور در کشورهای مختلف در سراسر جهان توسعه و گسترش داد.

Share/Save/Bookmark