بی بی سی به دنبال رد صلاحیت هاشمی است؟
سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۳۰
کد مطلب: 31542
گزارشگر :
 
بی بی سی به دنبال رد صلاحیت هاشمی است؟
اگرچه هنوز بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان از سوی شورای نگهبان آغاز نشده، بی بی سی فارسی گمانه زنی های خود را درباره این موضوع با انتشار سه مطلب شروع کرده است.
رسانه ایران (Rasanehiran.com):
اگرچه هنوز بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان از سوی شورای نگهبان آغاز نشده، بی بی سی فارسی گمانه زنی های خود را درباره این موضوع با انتشار سه مطلب که در آن به صورت خاص به رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی پرداخته شده، شروع کرده است:

۱. "مجلس خبرگان؛ آیا صلاحیت رفسنجانی تأیید می‌شود؟" نام مقاله ای است که در ستون گزارش و تحلیل سایت بی بی سی فارسی منتشر شده است. نویسنده این مقاله با ابراز تردید در تأیید شدن صلاحیت هاشمی رفسنجانی، آن را مرتبط با نظارت استصوابی فقهای شورای نگهبان معرفی می کند.

۲. مطلب دیگر، یک فایل صوتی است مربوط به برنامه چشم انداز بامدادی که با عنوان "آیا روحانی و هاشمی رفسنجانی به مجلس خبرگان راه خواهند یافت؟" در سایت بی بی سی فارسی منتشر شده است.

۳. مطلب آخر، گزارشی است تحلیلی از تلویزیون بی بی سی که پس از ثبت نام حسن روحانی و اکبر هاشمی رفسنجانی به روی آنتن رفته است. در انتهای این گزارش، سیاوش اردلان پس از صحبت درباره بحث و گفتگوهای اخیر در مورد موضوع نظارت بر رهبری، این گزاره را مطرح می کند که "توپ حالا در زمین شورای نگهبان است که باید تصمیم بگیرد آیا به کسانی که فکر می کند می توانند بعداً دردسرساز باشند، اجازه شرکت در انتخابات خبرگان را بدهد یا نه."

به نظر می رسد بی بی سی با مطرح کردن این موضوع به دنبال تحریک جریان های سیاسی داخلی و دامن زدن به آتش اختلافات است.
Share/Save/Bookmark