تعجب مجری BBC از تغییر شعارهای ترامپ از فردایِ روز پیروزی
يکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۷
کد مطلب: 38662
تعجب مجری BBC از تغییر شعارهای ترامپ از فردایِ روز پیروزی
BBC فارسی که در جریان انتخابات آمریکا، یکی از حامیان رسانه ای هیلاری کلینتون محسوب می شد، پس از شکست کلینتون، در گزارشی به بررسی شعارهای انتخاباتی ترامپ و تغییر لحن او از فردای روز پیروزی پرداخت.

" در مرز مکزیک دیوار می کشم، توافق هسته ای با ایران را جمع می کنم، برنامه درمانی اوباما را قبول ندارم، هیلاری کلینتون را زندانی می کنم "، این ها بخشی از مهمترین شعارهای انتخاباتی، ترامپ است که به گفته بی بی سی فارسی حالا بعد از اطمینان از ورود به کاخ سفید، ادبیات آن یک به یک نرم تر شده اند.

به گزارش رسانه ایران، بی بی سی فارسی که در زمان انتخابات آمریکا به حمایت و پشتیبانی از کلینتون می پرداخت و پس از انتخاب ترامپ به عنوان رییس جمهور منتخب، دربرابر او موضع گیری کرد در گزارشی اظهار داشت " او (ترامپ) گفته بود که در ۱۰۰ روز اول ریاست جمهوری اش طرح بیمه همگانی اوباما را لغو خواهد کرد و طرح بیمه جدیدی به جای آن خواهد آورد، اما بعد از دیدارش با اوباما در کاخ سفید گفت که بخش های مهمی از طرح بیمه را حفظ خواهد کرد".

ترامپ همچنین وعده داده بود که همه مهاجران غیر قانونی را از آمریکا اخراج می کند، یعنی ۱۱ میلیون نفر را. طرحی که نه تنها غیر عملی به نظر می رسد بلکه از نظر کارشناسان به بازار کار لطمه می زند؛ اما او بعدا گفت که مهاجران مجرم را بیرون خواهد کرد که تعدادشان بسیار کمتر است.

بیژن کیان، عضو پیشین شورای بازرگانی کاخ سفید و عضو حزب جمهوری خواه در گفتگو با بی بی سی فارسی در تایید این رویکرد ترامپ مدعی بود که " مسلم است که شعارهای انتخاباتی تغییر می کند و ما همه بایستی قبول بکنیم که آقای ترامپ نمی تواند که تمام شعارهای انتخاباتی اش را صددرصد اجرا کند؛ دنیا دنیای آشفته ای است و اولویت ها تغییر می کند، و هیچ ایرادی ندارد".

فیلم

مجری بی بی سی در واکنش به اظهارات بیژن کیان با تعجب پرسید " یعنی یک روز بعد از پیروزی در انتخاب شدن این اتفاق می افتد؟"

سوالی که کیان در پاسخ با قاطعیت پاسخ داد " بله، بله، دقیقا ".

و مجری بی بی سی ادامه داد " و آیا فکر نمی کنید این به معنی دو رویی نامزدی هست که وارد کاخ سفید شده است؟"

بیژن کیان در پاسخ اظهار داشت " به هیچ عنوان، به هیچ عنوانف تعبیر شما درست نیست، تعبیر درست آن است که اولویت ها تغییر می کند".
Share/Save/Bookmark