رضا پهلوی از برپایی روز کوروش حمایت نکرد+ صوت
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۳
کد مطلب: 41352
رضا پهلوی از برپایی روز کوروش حمایت نکرد+ صوت
در روزهای گذشته، در برخی از شبکه های اجتماعی و تلویزیون های سلطنت طلب، فراخوان های مختلفی برای برپایی روز کوروش دیده می شود. موضوعی که رضا پهلوی آن را رد می کند و مسئولیت آن را نمی پذیرد.

به گزارش رسانه ایران، اخیرا علیرضا قهرمانی معروف به «شهباز قهرمانی»، یکی از چهره های رسانه ای سلطنت طلب، در تماسی با رضا پهلوی، از وی درخواست می کند تا به مناسبت روز کوروش پیامی برای مردم داشته باشد و در پیام خود دستور العمل چگونگی برگزاری آن مراسم را توضیح دهد.

رضا پهلوی نیز در واکنش به درخواست قهرمانی درخصوص روز کوروش، به صورت پرخاشگرانه ای، اظهار می کند: «من هیچ دخالتی نمی کنم و نخواهم کرد ... من در این مورد موضع گیری خاصی نمی کنم... چرا می خواهید پای من را وسط بکشید».

فیلم

رضا پهلوی همچنین در ادامه با لحنی انتقادی اظهار دارد: «به من چیکار دارید؟ اگر وارد مصاحبه بشویم، بعد یک تلویزیون یک چیزی می گوید، یک تلویزیون دیگر هم چیز دیگر، آخرسر هم همه کاسه کوزه ها را می خواهند سر من بشکانند، چرا اصلا پای من را می خواهید بکشید وسط؟»

قهرمانی در واکنش به اظهارات غیرقابل پیش بینی شاهزاده تاکید داشت: «خوب مردم از شما انتظار دارند که حتی یک پیام کوتاه، برای آنها در روز کوروش بگویید».

رضا پهلوی اما صراحتا پاسخ می دهد: «خوب مردم خیلی انتظارات دارند، این که دلیل نمی شه، هرچیزی هست می خواهند پای من را بکشند وسط، این درست نیست».

رضا پهلوی همچنین در پایان مکالمه تلفنی خود تاکید می کند: «یک عده می خواهد از اسم من سواستفاده بکنند تا کار خودشان را پیش ببرند، این درست نیست».

بیشتر بخوانید: فقط افرادی که ۷ آبان به پاسارگاد رفتند بخوانند!

لازم به یادآوری است که در مراسم روز کوروش سال گذشته، شعارهای نژادپرستانه و ضدقومیتی باعث شد که رضا پهلوی در بیانیه ای این حرکت را فاشیستی معرفی کند.

همین موضوع باعث شد تا گروه های مختلف سلطنت طلب، از رضا پهلوی به خاطر چنین اظهاراتی به شدت انتقاد کنند.
Share/Save/Bookmark