کری: لغو برجام در دولت ترامپ موجب لطمه به اعتبار و انزوای آمریکا می شود
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۳
کد مطلب: 39553
کری: لغو برجام در دولت ترامپ موجب لطمه به اعتبار و انزوای آمریکا می شود
عکس العمل دولت ترامپ نسبت به توافق هسته ای حتی میان سیاستمداران آمریکا مبهم است. جان کری در اجلاس داووس که خود با حدس و گمان نسبت به واکنش ترامپ نسبت به برجام صحبت می کرد تاکید داشت که لغو برجام از طرف ترامپ باعث انزوای آمریکا می شود.

جان کری در مجمع اقتصاد جهانی در سوییس، در مصاحبه با توماس فریدمن گفت مطمئن است اگر دولت ترامپ بخواهد توافق هسته ای را لغو کند، سایر کشورهایی که در عقد توافق نامه نقش داشته اند، آن را محترم خواهند شمرد، در نتیجه آمریکا تنها می ماند و این امر به اعتبارش لطمه خواهد زد.

به گزارش رسانه ایران به نقل از صدای آمریکا، جان کری در ادامه این مصاحبه در اجلاس داووس اظهار داشت :« اگر ایالات متحده ناگهان تصمیم بگیرد، بگوید ما دیگر برجام را قبول نداریم، حاضرم با شما شرط ببندم که همه دوستان و متحدانمان که در مذاکرات شرکت داشتند، روسیه، چین، آلمان، فرانسه و بریتانیا دور هم جمع می شوند و می گویند " می دانیم این توافق خوبی است، در نتیجه ما می خواهیم نگهش داریم و ایران و بقیه جهان از آن پیروی می کنند" آن وقت است ایالات متحده تنها می ماند و این باعث می شود به اعتبارمان لطمه وارد شود.»

فیلم
Share/Save/Bookmark