دبیر اطلاع رسانی سازمانOIC:
رسانه های اسلامی سلاح مبارزه با افراط گرایی هستند
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۶
کد مطلب: 19203
گزارشگر :
 
رسانه های اسلامی سلاح مبارزه با افراط گرایی هستند
دبیر اطلاع رسانی سازمان همکاری اسلامی (OIC)، از رسانه ها به عنوان بهترین ابزار برای نفوذ اسلام بر دلها و نشان دادن چهره واقعی این دین به دنیا یاد کرد.
به گزارش رسانه ایران، 'مها عقیل' در آغاز نشست کارشناسان اجلاس وزاری کشورهای اسلامی با بیان اینکه رسانه های دنیای اسلام باید ابتکار عمل را در دست بگیرد و به قلب ها و ذهن های مردم نفوذ کنند، افزود: آنها با تاسی از پیامبر گرامی اسلام باید از افراط گرایی پرهیز و چهره حقیقی این دین را معرفی کنند.

وی با اشاره به تلاش برخی رسانه ها برای معرفی اسلام به عنوان دینی خشن، ادامه داد: امروز تصاویر زیادی از سوی رسانه ها با هدف مخدوش کردن چهره اسلام مخابره می شود بنابراین وظیفه رسانه های اسلامی در چنین وضعیتی مقابله با این جریان رسانه ای است.

وی با بیان اینکه دنیای اسلام امروز با بحران های زیادی همچون جنگ، خشونت، افراط گرایی و مشکلات اقتصادی روبه رو است، افزود: در چنین شرایطی، رسانه ها باید حامل پیام امید و خوشبینی برای ملت های خود باشند.

عقیل، از رسانه ها در کشورهای اسلامی به عنوان سلاحی برای مبارزه با افراط گرایی و جریان هایی یاد کرد که سعی در نشان دادن اسلام به عنوان دینی خشن دارند، وی افزود: رسانه های اسلامی باید به مقابله این جریان ها بپردازند.

عقیل با بیان اینکه امروز گروه های افراطی و خشونت گرا اطلاعات نادرستی از دین اسلام به دنیا معرفی می کنند، اظهار کرد: بنابراین کشورهای اسلامی رسالت حساس و سنگینی دارند و باید پیام های خود را رساتر از همیشه به دنیا مخابره کنند.

وی با تاکید بر تلاش رسانه ها در کشورهای اسلامی برای سرعت بخشیدن به کار اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی، گفت: در دنیای امروز اطلاعات با سرعت بسیار زیادی گردش پیدا می کند بنابراین رسانه های اسلامی نیز باید متناسب با موضوع حرکت کرده و به فکر تحول و سرعت بخشیدن به خود باشند.

عقیل در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به تلاش رژیم جنایتکار صهیونیستی برای استفاده از ابزار رسانه به منظور وارونه جلوه دادن اتفاقات رخ داده در فلسطین، گفت: این رژیم با وجود اعمال جنایتکارانه می کوشد خود را مظلوم جلوه کند در حالی که رسانه های اسلامی باید با تعیین استراتژی مناسب و ایجاد همگرایی لازم این هدف شوم را ناکام بگذارند.

به نقل از ایرنا، وی سپس از راه اندازی شبکه ماهواره ای کشورهای اسلامی به عنوان یکی از برنامه هایی یاد کرد که در دستور کار سازمان همکاری کشورهای اسلامی قرار دارد. عقیل گفت: تاسیس این شبکه برای تقویت پیوند بین کشورهای اسلامی و همگرایی رسانه ای در دنیای اسلام ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: با تاسیس چنین شبکه ای می توان اهداف کشورهای اسلامی را در حوزه اطلاع رسانی بهتر دنبال کرد و چهره حقیقی دین اسلام را به دنیا معرفی کرد.
Share/Save/Bookmark