پرنسس دایانا را یک سرباز ارتش انگلیس به قتل رسانده
يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۱۰
کد مطلب: 10103
گزارشگر :
 
پرنسس دایانا را یک سرباز ارتش انگلیس به قتل رسانده
امشب در انگلستان رسانه های پرتیراژ اعلام کردند که آخرین اطلاعاتی که به پلیس رسیده ادعایی جدید را مطرح کرده است که پرینسس دایانا و دودی الفائد را یک سرباز ارتش در توطئه ای به قتل رسانده است.
رسانه ایران (rasanehiran.com):
دیلی میل
 گزارش داد اسکاتلندیارد اعلام کرده که خبری را از والدین همسر یک سرباز سابق انگلستان دریافت کرده است که این سرباز گفته توطئه ی قتل پرنسس دایانا و دوستش دودی فائد را طراحی و به انجام رسانده است.

به گزارش شفقنا متروپلیتن پلیس این اطلاعات را به پلیس ارتش منتقل کرده و پلیس ارتش آن را در اختیار اسکاتلندیارد قرار داده است.

پلیس انگلستان دریافت اطلاعات جدید را تایید کرده و گفته که درستی و باورپذیری این ادعا از سوی افسران پلیس و متخصصان جرم شناسی در حال بررسی است اما این معنی تحقیق مجدد درباره کشته شدن دایانا نیست.

پرنسس دایانا در ۳۱ آگوست سال ۱۹۹۷ در تصادفی در تونلی در پاریس به قتل رسید و در بررسی های انجام شده از سوی هیات تحقیق و پس از بررسی شهادت حدود ۲۵۰ نفر اعلام شد که دایانا و دستش در اثر تصادف ناشی سرعت زیاد و بالا بودن سطح الکل خون راننده و وضعیتی که عکاسان با دنبال کردن خودرو حامل دایانا به وجود آوردند کشته شدند.

بررسی خون راننده مرسدس بنز دایانا در صحنه که او نیز به قتل رسید نشان از سطح بالای الکل در خون او داشت.

بسیاری از ناظران تصادف، شهادت دادند که در صحنه تصادف یک فیات سفید رنگ مشاهده شده است که صحنه را به سرعت ترک کرده اما جستجوی پلیس از ۴۰۰۰۰ فیات سفید رنگ هیچکدام به یافتن فیات اعلام شده از سوی شاهدان نینجامید.

قاضی هرو استفان در گزارش خود به هیات منصفه دادگاه سرعت بالای خودرو، بالا بودن سطح الکل خون راننده و دیده شدن مواد آنتی دپرسانت در خون راننده را دلیلی بر طراحی قتل دانسته بود.

پدر دودی الفائد که معتقد نیست فرزندش در یک تصادف معمولی جان باخته است چندین بار موضوع قتل فرزندش را که همراه دایانا کشته شد در دادگاه های مختلف مطرح کرد اما نتیجه ای نگرفت.

تحقیقات دیگری در سال ۲۰۰۶ مرگ دایانا را ناشی از تصادف ساده رانندگی اعلام کرد و گفت اگر او کمربند خود را بسته بود نجات می یافت.

اینک با طرح اطلاعات جدید دوباره دایانا و قتل او به فضای رسانه ای و عمومی انگلستان برگشته است. در جامعه انگلستان یک دیدگاه کشته شدن دایانا و دوستش را قتلی طراحی شدن از سوی سیستم اطلاعات و امنیت این کشور می داند.

هر ساله در دهه آخر ماه آگوست (ماه جاری میلادی) که در سی و یکم آن دایانا کشته شد مباحث چگونگی کشته شدن دایانا و توطئه بودن یا توطئه نبودن آن مورد توجه وسیع رسانه ها قرار می گیرد و پس از ۱۶ سال هنوز موضوع کشته شدن دایانا یک موضوع زنده در جامعه انگلستان است.

به گزارش رسانه ایران پیشتر، فیلم مستندی تحت عنوان "کشتن غیر قانونی" در باره نحوه ی مرگ شاهزاده دایانا و توطئه ی دربار انگلستان برای کشتن او و دوستش، دودی الفائد، به کارگردانی کیت الن انگلیسی در جشنواره ی کن فرانسه به نمایش درآمده بود. "کشتن غیرقانونی" با نامه ای از دایانا آغاز می شود. او نوشته بود: شوهرم نقشه می کشد با تصادف من را بکشد.
Share/Save/Bookmark