رئیس کمیته امنیت داخلی کنگره آمریکا:
صدها آمریکایی عضو داعش هستند و تاکنون 50 نفر از آنها به آمریکا بازگشته‌اند
دوشنبه ۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۰
کد مطلب: 30921
صدها آمریکایی عضو داعش هستند و تاکنون 50 نفر از آنها به آمریکا بازگشته‌اند
یک نماینده ارشد کنگره آمریکا تاکید کرد: صدها آمریکایی تاکنون برای جنگ در کنار گروه تروریستی داعش به عراق و سوریه رفته‌اند و حدود 50 نفر آنها به آمریکا بازگشته‌اند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، مایکل مک کول رئیس کمیته امنیت داخلی کنگره آمریکا در سخنانی تصریح کرد: بازگشت تروریست های داعش به آمریکا دقیقا همان سناریویی است که منجر به وقوع حملات تروریستی پاریس در روز ۱۳ نوامبر شد.

وی در مصاحبه با سی ان ان گفت: حملات تروریستی پاریس موردی کلاسیک از اقدامات تروریست های خارجی بوده است.

در حملات تروریستی پاریس حداقل ۱۳۰ نفر کشته و ۳۵۰ نفر دیگر زخمی شدند. مک کول گفت: ما صدها شهروند آمریکایی داریم که به عراق و سوریه رفته اند و ۵۰ نفر آنها تاکنون به خاک آمریکا بازگشته اند.

وی در ادامه افزود: بیش از ۷۰ نفر از طرفداران داعش در آمریکا طی سال گذشته بازداشت شده‌اند و تحقیقات در همه ۵۰ ایالت آمریکا همچنان ادامه دارد.

مک کول اظهار داشت: مقام های اطلاعاتی آمریکا همچنین به شدت نگران احتمال فعالیت هایی هستند که منجر به بمبگذاری در هواپیماهای شرکتهای آمریکایی می شود. این اتفاقی است که برای هواپیمای مسافربری روسیه رخ داد و ۳۱ اکتبر بر فراز مصر منفجر شد. در این فاجعه نیز ۲۲۴ نفر جان خود را از دست دادند.

این نماینده آمریکایی تصریح کرد: وقوع این نوع سناریو در خصوص هواپیماهایی که به طور مستقیم عازم آمریکا هستند، چیزی است که به شدت موجب نگرانی من شده است.

البته ریچارد بور نماینده جمهوریخواه و رئیس کمیته اطلاعاتی سنا نیز تاکید کرد: در شرایط کنونی هیچ تهدید تروریستی جدی و مشخصی علیه آمریکا وجود ندارد.
Share/Save/Bookmark