پایان دیکتاتور؛ سرهنگ کشته شد
جمعه ۲۹ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۰۸:۱۷
کد مطلب: 4794
پایان دیکتاتور؛ سرهنگ کشته شد
معمر قذافی دیکتاتور مغرور لیبی سرانجام به دست انقلابیون کشته شد.
به
"محمود شمام" سخنگوی شورای انتقالی دولت لیبی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزرای فارس در طرابلس ، اظهار داشت: ساعت ۱۴:۳۶ دقیقه‌ به‌ وقت محلی، معمر قذافی دیکتاتور سابق لیبی توسط نیروهای ”کتیبه البراکین مصراته" (گردان «آتشفشان‌ها مصراته») در شهر سرت کشته‌ شد.
گزارش رسانه ایران؛ "محمود شمام" سخنگوی شورای انتقالی دولت لیبی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در طرابلس ، اظهار داشت: ساعت ۱۴:۳۶ دقیقه‌ به‌ وقت محلی، معمر قذافی دیکتاتور سابق لیبی توسط نیروهای "کتیبه البراکین مصراته" (گردان «آتشفشان‌های مصراته») در شهر سرت کشته‌ شد.

وی افزود: درگیری نیروهای انقلابی و هواداران سرهنگ قذافی در محل اختفای سرهنگ قذافی، ۲ ساعت به‌ طول انجامید تا در نهایت، دیکتاتور سابق لیبی بشدت مجروح و سپس توسط یکی از انقلابیون کشته‌ شده‌ است.

پس از انتشار خبر کشته شدن معمر القذافی، منابع لیبیایی از بازداشت معتصم قذافی رئیس دستگاه اطلاعاتی رژیم قذافی در سرت خبر دادند.

هنوز خبری از سیف الاسلام قذافی که گفته می‌شود از سرت فرار کرده است، در دست نیست.

انقلابیون لیبی امروز با تسلط کامل بر شهر سرت زادگاه معمر القذافی دیکتاتور لیبی پرچم جدید لیبی را بر فراز مرکز این شهر به اهتزاز در آوردند.

بر اساس این گزارش این اتفاق بعد از تسلط کامل انقلابیون بر منطقه ۲ شهر سرت صورت گرفته بود که به وسعت یک کیلومتر مربع همچنان در اختیار نیروهای وابسته به قذافی
شبکه الجزیره نیز به نقل از شورای انتقالی اعلام کرد معتصم قذافی به هنگام تلاش برای درگیری با کسانی که وی را دستگیر کرده بودند، کشته شد.
باقی مانده بود.

شبکه تلویزیونی لیبی نیز وابسته به انقلابیون طی گزارشی فوری از بمباران کاروانی که سیف الاسلام قذافی به همراه آن از سرت فرار کرده بود، خبر داد.

یک منبع نظامی لیبی هم به العربیه گفت انقلابیون کاروانی را که سیف الاسلام قذافی با آن فرار کرده، در محاصره خود قرار داده اند.

خبر دیگر اینکه شورای ملی انتقالی لیبی از الجزایر خواست اعضای خانواده قذافی را که در این کشور به سر می برند، تحویل دهد.

شبکه الجزیره نیز تصاویر ورود جسد قذافی به شهر مصراته را پخش کرد.

کشورهای فرانسه و انگلیس به کشته شدن قذافی واکنش نشان
هم‌چنين شبكه تلويزيوني العربيه به نقل از منابع آگاه اعلام كرد كه در عمليات نظامي نيروهاي وابسته به دولت موقت ليبي، ابوبكر يونس، وزير دفاع قذافي كشته و سيف‌الاسلام قذافي و عبدالله السنوسي كه از سوي ديوان بين‌المللي كيفري (لاهه) تحت پيگرد قانوني هستند، دستگير شده‌اند.
دادند، فرانسه اعلام کرد پایان دیکتاتوری در لیبی با کشته شدن قذافی فرا رسید.

به گزارش رسانه ایران، شبکه الجزیره نیز به نقل از شورای انتقالی اعلام کرد معتصم قذافی به هنگام تلاش برای درگیری با کسانی که وی را دستگیر کرده بودند، کشته شد.

شبكه تلويزيوني الجزيره به نقل از عبدالحكيم بلحاج، رييس شوراي نظامي شهر طرابلس اعلام كرد كه معمر قذافي، ديكتاتور سابق اين كشور بر اثر شدت جراحات وارده در هنگام دستگيري، كشته شده و دوران حكومت وي به سر رسيده است.

اين شبكه تلويزيوني هم‌چنين تصويري از جسد ديكتاتور سابق ليبي را پخش كرد.

شبكه تلويزيوني "ليبيا"، از شبكه‌هاي نزديك به شوراي ملي انتقالي اين كشور نيز خبر كشته شدن معمر قذافي را تاييد كرد.

هم‌چنين شبكه تلويزيوني العربيه به نقل از منابع آگاه اعلام كرد كه در عمليات نظامي نيروهاي وابسته به دولت موقت ليبي، ابوبكر يونس، وزير دفاع قذافي كشته و سيف‌الاسلام قذافي و عبدالله السنوسي كه از سوي ديوان بين‌المللي كيفري (لاهه) تحت پيگرد قانوني هستند، دستگير شده‌اند.

اين شبكه همچنين به نقل از شوراي ملي انتقالي ليبي خبر كشته شدن معمر قذافي را تاييد كرد.

شبكه الجزيره نيز تصاوير زنده‌اي از جسد ابوبكر يونس پخش كرد.
Share/Save/Bookmark