تصویب شدیدترین قانون کنترل سلاح در امریکا
پنجشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۳۱
کد مطلب: 8880
گزارشگر :
 
تصویب شدیدترین قانون کنترل سلاح در امریکا
شدیدترین قانون مقابله با خشونت‌های مرتبط با سلاح در امریکا در ایالت کنتیکت به تصویب رسید.
به گزارش شبکه تلویزیونی پرس تی وی اعضای کنگره ایالتی در ایالت کنتیکت امریکا روز گذشته قانونی درباره کنترل سلاح در این ایالت به تصویب رساندند.

براساس این مصوبه، بیش از یکصد نوع سلاح به فهرست سلاح هایی افزوده شده که ارائه آن در مراکز فروش سلاح در این ایالت ممنوع است. افزون بر این، براساس قانون جدید، فروش سلاح هایی که خشاب‌های آنها بزرگ است نیز ممنوع شده است.

یکی دیگر از مفاد این قانون جدید، افزایش سن قانونی داشتن سلاح به بیست و یک سال است. قوانین مصوب شده در کنتیکت، شدیدترین قوانین کنترل سلاح در تاریخ امریکا است.

این قانون در ایالت کنتیکت پس از آن به تصویب رسید که اکثر اعضای سنای ایالتی با آن موافقت کردند. این قانون پس از تصویب در سنا به مجلس نمایندگان ایالتی ارسال می شود که پیش بینی می شود در آنجا نیز به تصویب برسد.

کنتیکت سومین ایالت در کنار دو ایالت نیویورک و کلرادو است که قوانین کنترل سلاح را تشدید می کند. در پی تیراندازی سال گذشته در مدرسه ابتدایی سندی هوک در شهر نیوتاون ایالت کنتیکت، فشارها برای مقابله با رواج سلاح در امریکا افزایش یافته است. در این تیراندازی در ماه دسامبر سال دو هزار و دوازده، بیست و شش نفر از جمله بیست کودک کشته شدند.

این درحالی است که باراک اوباما رئیس جمهور امریکا نیز برای تصویب قوانین کنترل سلاح در این کشور تلاش می کند. قرار است تا دو هفته دیگر، سنای امریکا در این باره تصمیم گیری کند.

براساس طرح جدیدی که مدنظر اوباما است باید پیشینه همه افرادی که می خواهند سلاح خریداری کنند بررسی شود تا سلامت روانی آنها مشخص شود. به گفته اوباما، حالا وظیفه کنگره است که برای محافظت از جان مردم تصمیم گیری جدی کند.
Share/Save/Bookmark