موفقیت ایران درآزمایش موشک سطح به هوا
يکشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۲۸
کد مطلب: 6170
موفقیت ایران درآزمایش موشک سطح به هوا
این موشک قادر به هدف گيري اهدافي است كه رادارها و سيستمهاي هوشمند قادر به رصد آن نيستند.
 ایران برای اولین بار موشک سطح به هوای میانبرد "محراب" را با موفقیت آزمایش کرد.

به گزارش رسانه ایران به نقل از العالم، ايران در رزمایش 10 روزه ولایت 90، نوعی موشك سطح به هواي ميانبرد با نام "محراب" را با موفقیت آزمایش کرد. این موشک قادر به هدف گيري اهدافي است كه رادارها
راي آزمايش اين موشك ها، منطقه پرتاب ها پاكسازي شده است و پس از اطمينان از پاكسازي و ايمن بودن كامل این موشک پرتاب شد
و سيستمهاي هوشمند قادر به رصد آن نيستند.

این موشک از روی ناوچه‌ موشک‌انداز کلاس پیکان "گرز" ‌نیروی دریایی ارتش برای اولین بار تست شد و هدف هوایی مورد نظر را منهدم کرد.

پيش از اين امير دريادار موسوي اعلام كرده بود كه عصر امروز (يكشنبه۱۱دي) موشك سطح به هوا و موشك دوش پرتاب ميثاق ۲ كه عليه اقدامات جنگال ( جنگ الكترونيك ) دشمن تجهيز شده است ، آزمايش مي شود.

وي خاطرنشان كرده بود كه موشك جديد دوش پرتاب ميثاق ۲ نيز مي تواند در زمينه مقابله با دشمن با رهگيري هدف خود، آن را مورد اصابت قرار دهد.

سخنگوي رزمايش بزرگ ولايت۹۰ اعلام كرده بود: براي آزمايش اين موشك ها، منطقه پرتاب ها پاكسازي شده است و پس از اطمينان از پاكسازي و ايمن بودن كامل، عصر امروز شاهد برخي پرتاب هاي موشكي جديد از يگان هاي شناور عليه اهداف هوايي پيش
این رزمایش در این مقظع زمانی به شدت مورد توجه كشورهای منطقه و غربی بویژه آمریكا قرار گرفه است.
بيني شده خواهيم بود.

رزمایش دریایی بزرگ ولایت ۹۰ نیروی دریایی ارتش  ایران كه از شنبه (سوم دیماه) در شرق تنگه هرمز آغاز شده است، روز سه‌شنبه (۱۳ دیماه) با انجام رژه یگان‌های شناور سطحی، زیرسطحی و پروازی و همچنین نیروهای شركت‌كننده در این رزمایش، به پایان می‌رسد.

رزمایش بزرگ ولایت ۹۰ نیروی دریایی ارتش كه همه ساله از سوی این نیرو و با هدف انجام آزمایش انواع تجهیزات و دستاوردهای دفاعی كشور برگزار می‎شود، در این مقطع زمانی به شدت مورد توجه كشورهای منطقه و غربی بویژه آمریكا قرار گرفه است.

نیروهای فرامنطقه‌ای حاضر در منطقه خلیج فارس از جمله آمریكا، با یك ناو هواپیمابر خود از آب‌های نزدیك به محدوده برگزاری رزمایش ولایت ۹۰، این رزمایش را مورد رصد قرار دادند.
Share/Save/Bookmark