۶
شبکه بی طرف بی بی سی چگونه راهپیمایی 22 بهمن را پوشش داد
يکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۰۳
کد مطلب: 8457
گزارشگر :
 
در حالی که شبکه بی بی سی فارسی همواره مدعی بی طرفی در ارائه اخبار و عملکرد مستقل و غیر ایدئولوژیک است، هیچ خبری در مورد راهپیمایی 22 بهمن مردم ایران ارائه نکرد.
در حالی که شبکه بی بی سی فارسی همواره مدعی بی طرفی در ارائه اخبار و عملکرد مستقل و غیر ایدئولوژیک است، هیچ خبری در مورد راهپیمایی 22 بهمن مردم ایران ارائه نکرد.

به گزاش رسانه ایران با برگزاری راهپیمایی 22 بهمن از سوی مردم ایران بسیاری از رسانه های فارسی زبان خارج از کشور تلاش کردند برای حفظ چهره ای مستقل و کسب اعتماد مخاطبان هم که شده به ارائه خبر در این مورد بپردازند.

سایت رادیو فردا نیز در بخش عکس های خود به ارائه تصاویر مخابره شده از رسانه های داخل ایران در مورد راهپیمایی 22 بهمن پرداخت.

نکته جالب اما در این میان، عدم انتشار هیچ تصویر و خبری از راهپیمایی مردم از سوی سایت بی بی سی فارسی است.

بی بی سی فارسی بدون توجه به راهپیمایی های مردم در شهرهای ایران تنها به انتشار دو خبر در خصوص سخنرانی های محمود احمدی نژاد رییس جمهور ایران و علی لاریجانی رییس مجلس ایران مبادرت ورزید.

این شبکه با برجسته کردن خبر ناتمام ماندن سخنرانی علی لاریجانی در قم تلاش کرد راهپیمایی ایرانی ها را تحت الشعاع قرار دهد.

اعتراض عده ای در هنگام سخنرانی علی لاریجانی رییس مجلس ایران موجب شده تا بی بی سی فارسی خبر اول سایت خود را به این موضوع اختصاص دهد.

در همین رابطه سایت خانه ملت نوشت: صبح امرور در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهر مقدس قم چند نفر که مشخص بود از قبل سازماندهی شده اند، با برهم زدن سخنرانی دکتر لاریجانی سعی در ایجاد آشوب در مراسم باشکوه گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی در حرم مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها کردند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در سخنان خود در جمع مردم ابراز داشته: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تجلی شکست مستکبران، منحرفان و لیبرال‌ها است.


Share/Save/Bookmark
۱۳۹۱-۱۱-۲۴ ۱۹:۴۶:۴۱
مرگ بر انگلیس (1979)
 
roya
۱۳۹۱-۱۱-۲۴ ۲۱:۰۲:۵۱
خيلي باهالين (1982)
 
چه فرقی میکنه
۱۳۹۱-۱۱-۲۵ ۰۸:۴۳:۱۹
جوش نیار خدابزرگه (1984)
 
رهگذر
۱۳۹۱-۱۱-۲۵ ۰۹:۲۶:۱۰
بی بی سی حیا کن (1986)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۵ ۱۴:۲۲:۱۳
کششششششش ندید گندش دراومده. ما رکورد زدیم ما رکورد زدیم (1988)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۵ ۱۵:۳۲:۲۷
من خودم شنيدم بي بي سي گفت جمعيت زيادي اومده بودند (1989)