تکنولوژی امریکایی برای جنگ با ایران
يکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۰۹
کد مطلب: 6963
مرجع : صدای امریکا
گزارشگر :
 
تکنولوژی امریکایی برای جنگ با ایران
نظارت مداوم به وسیله ی هواپیماهای بدون خلبان و سرنشین، و جاسوسی های اینترنتی و رایانه ای در مورد دانشمندان در ایران، بخشی از این تلاش «سی آی ای» است.
وال استریت ژورنال زیر عنوان «راه انداختن ویروس مربوط به ایران توسط آمریکا و اسرائیل»
روزنامه ی نیویورک تایمز روز جمعه نام رمز، دامنه ی عملیات و جزئیاتی دیگر در باره ی این پروژه را فاش کرد که گزیده هایی از یک کتاب در آستانه ی انتشار را نیز در بر می گیرد.
در گزارشی از واشنگتن می نویسد که آمریکا اقداماتی گسترده و متکی به تکنولوژی عالی را علیه برنامه ی اتمی ایران دنبال می کند، که به گفته ی آگاهان از این تلاش، پروژه ی خرابکاری موسوم به استاکس نت بخشی از آن بود، پروژه ای که سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا، با همکاری آزمایشگاه ملی آیداهو، دولت اسرائیل و آژانس هایی دیگر در آمريکا به کار انداخته است.

به گزارش رسانه ایران و به نقل از صدای امریکا، به گفته ی همین آگاهان، نظارت مداوم به وسیله ی هواپیماهای بدون خلبان و سرنشین، و جاسوسی های اینترنتی و رایانه ای در مورد دانشمندان در ایران، بخشی از این تلاش «سی آی ای» است.

یک مقام پیشین آمریکایی می گوید «این بخشی از عملیاتی گسترده تر و جایگزینی بهتر از حملات هوایی است».
روزنامه ی نیویورک تایمز روز جمعه نام رمز، دامنه
گفتنی است که صدای امریکا می کوشد تا با تبلیغات رسانه ای خود فعالیت های غیرقانونی و مغایر با حقوق بشر ایالات متحده را توجیه کرده و در راستای صلح جلوه دهد.
ی عملیات و جزئیاتی دیگر در باره ی این پروژه را فاش کرد که گزیده هایی از یک کتاب در آستانه ی انتشار را نیز در بر می گیرد.

مقامات اکنون در جستجوی پاسخ به این سئوال هستند که افشای عملیات پنهانی آمریکا برای جاسوسی و خرابکاری در عملیات غنی سازی اورانیوم در ایران به ایجاد موانعی جدید در مذاکرات این ماه در باره ی برنامه ی اتمی ایران منجر خواهد شد یا نه.

تامی ویته رو، یکی از سخنگویان کاخ سفید حاضر به اظهار نظر در باره اقدامات آمریکا در مقابله با برنامه ی اتمی ایران نشد، اما مهمترین موضوع در دستور مذاکرات را نقض الزامات بین المللی توسط ایران توصیف کرد.

گفتنی است که صدای امریکا می کوشد تا با تبلیغات رسانه ای خود فعالیت های غیرقانونی و مغایر با حقوق بشر ایالات متحده را توجیه کرده و در راستای صلح جلوه دهد.
Share/Save/Bookmark