۱
علی مطهری:
آقای جنتی! مردم محاکمه آنها را می خواهند
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۲۱:۵۵
کد مطلب: 1409
آقای جنتی! مردم محاکمه آنها را می خواهند
در نماز جمعه این هفته تهران، آقای جنتی به قوه قضاییه کشور پیشنهاد می کند که برای مجازات کسانی که او سران فتنه می خواند، آنها را در خانه هایشان محبوس کنند و هر گونه ارتباط ایشان را با خارج قطع کنند. این سخنان در حالی بیان می شود که مردم شعار های تندی علیه میرحسین موسوی و مهدی کروبی می دادند.
اولین واکنش به این اظهارنظر آقای جنتی از سوی علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس ایران بیان شد. او که خود زمانی از سوی سیاسیون کشور متهم به سکوت کردن در برابر حوادث دو سال اخیر ایران بود، امروز رویکردی متفاوت از خود نشان داده است.

به گزارش رسانه ایران به نقل از تابناک، علی مطهری در نامه ای به آقای جنتی مواضع خود را رسماً اعلام کرده است که مشروح آن در زیر می آید.

بسمه تعالي

جناب آقاي جنتي دامت بركاته

"با اهدای سلام و آرزوي توفيق براي جناب عالي، در خطبه اخير نماز جمعه تهران فرموديد: «كاري كه قوه قضاييه مي تواند با سران فتنه انجام دهد، اين است كه ارتباط اينها را به كلي از مردم قطع كند، درب خانه آنها بسته شود، رفت و آمدهايشان محدود شود، نتوانند پيام بگيرند و تلفن و اينترنت آنها بايد قطع شود و در خانه بايد زنداني شوند.»

به نظر مي رسد، خواست مردم مبني بر محاكمه موثرين در فتنه، منطقي تر و قانوني تر از درخواست جناب عالي است، زيرا همه احكامي كه صادر فرموده ايد فرع بر محاكمه اين افراد است و بدون رسيدگي اتهامات آنها در دادگاه صالح و صدور حكم قانوني قابل اجرا نيست. علت پافشاری مردم بر محاكمه اين افراد اين است كه مادام كه متهم تبديل به مجرم نشده و مجازات براي او معين نگرديده است نمي توان به او تعرض كرد و محدوديت براي وي ايجاد نمود و او را از حقوق شهروندي محروم كرد، والا مجازات مستقيم اين افراد توسط مردم كار آساني است و تا كنون رشد اسلامي مردم ما مانع اين كار بوده است.

البته عدالت حكم مي كند كه همه موثرين در فتنه، چه آنها كه ادعاي تقلب كردند و به جاي پيمودن راه قانوني، مردم را به حضور در خيابانها دعوت نمودند و چه كساني كه با اتهام زني هاي خود در مناظره ها و دريدن پرده حرمت ميان مردم و حكومت زمينه فتنه را ايجاد كردند، به طور همزمان محاكمه شوند گر چه اتهاماتشان هم وزن نيست. در اين صورت وجدان جامعه چون شميم خوش عدالت و انصاف به مشامش مي خورد آرام مي گيرد و ريشه فتنه خشك مي شود. اگر اين كار در همان روزها و لااقل ماههاي اول فتنه انجام مي شد غائله ۲۵ بهمن كه ناشي از بي تدبيري و ابزار واقع شدن عاملان آن براي آمريكا و اسرائيل بود پديد نمي آمد. هنوز دير نشده است. هيچ وقت براي اجراي عدالت دير نيست. "

با تقديم احترام
علي مطهري
Share/Save/Bookmark
وحید
۱۳۸۹-۱۱-۳۰ ۲۳:۱۸:۵۷
این آقا هنوز تو فاز انتخاباته،آقای مطهری!25 بهمن که ربطی به انتخابات نداشت،حرفشون حمایت!!!!!!!!!! از مردم مظلوم مصر و تونس بود!نه تقلب در انتخابات. پس کی شما میخواید اینارو بفهمید؟؟؟؟؟؟؟؟ (282)