نتایج عجیب یک نظرسنجی میان کارکنان VOA
دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۴
کد مطلب: 32362
برجسته‌ترین نکته گزارش آن است که به گفته شصت درصد از کارکنان رسمی بخش فارسی صدای آمریکا، این سازمان با اقدامات خودسرانه، پارتی‌‌بازی‌و موضع‌گیری‌های سیاسی مدیریت می‌شود.
رسانه ایران (Rasanehiran.com):
سالهاست که عدم کیفیت برنامه‌های خبری و تحلیلی در کنار سوء مدیریت در بخش فارسی صدای آمریکا موضوع مباحث بسیاری در میان مخاطبین فارسی‌زبان و اقشار مختلف جامعه ایرانی بوده است. با این وجود علیرغم تعطیلی بخش رادیویی این شبکه، دولت آمریکا همچنان از تلویزیون آن حمایت می کند.

اما دریغ که از کیفیت برنامه‌های تلویزیون بخش فارسی صدای آمریکا هر روز کاسته شده و این بخش با نزدیک به یکصد و بیست پرسنل و حدود پانزده میلیون دلار بودجه سالانه نتوانسته است به رسالت حرفه‌ای خود متعهد بماند. روایت اما به این‌جا ختم نمی‌شود. در چند سال گذشته و با مدیریت جدید بخش فارسی، نه تنها از کیفیت برنامه‌های این بخش بیش از پیش کاسته شده، بلکه مشکلات بزرگتری نیز در درون این نهاد و بین کارکنان بوجود آمده است. متاسفانه رفتار غیر حرفه ای و گاهی غیر قانونی با کارمندان قراردادی و رسمی سازمان به نحو محسوسی از روحیه و نشاط کاری این موسسه کاسته است و شرایط کاری ناعادلانه‌ای را ایجاد نموده است. حذف گزینشی و اخراج کارمندان بر مبنای دلایل شخصی و نه اصول حرفه‌ای، محیط کاری غیر سالمی را در این شبکه بوجود آورده است. جالب اینجاست که در چند سال گذشته صدای آمریکا خود موجب حذف بهترین برنامه‌های خود شده است! و هیچ جوابی هم به مخاطبان خود ارایه نکرده است.

صدای آمریکا بخش فارسی
به تازگی گزارشی، بر اساس نظرسنجی از کارمندان رسمی بخش فارسی و دیگر بخش‌های صدای آمریکا، از سوی دفتر مدیریت کارمندان فدرال منتشر شده که به سوء مدیریت بخش فارسی ابعاد تازه‌ای می‌بخشد.


دفتر مدیریت کارکنان فدرال در سال ۲۰۱۵ گزارش سالانه‌ی خود در مورد
تنها کمتر از نوزده درصد کارمندان بخش فارسی صدای آمریکا بر این باورند که خلاقیت و نوآوری در این سازمان ارج نهاده می‌شود و از سوی دیگر، بیش از پنجاه درصد از کارمندان بخش فارسی صدای آمریکا معتقدند که از استعدادها و توانایی‌هایشان به نحو احسن در محیط کار استفاده نمی‌شود.
یافته‌های نظرسنجی از کارمندان رسمی فدرال را منتشر کرد. این گزارش، امکان مقایسه میان یافته‌های به دست آمده از کارکنان بخش فارسی صدای آمریکا، کارمندان هیئت مدیره پخش برنامه هاى تلویزیونى (بى بى جى)، و کارمندان دیگر بخش هاى خبرى صدای آمریکا را در سطح کلان فراهم می‌کند. این گزارش اخبار عجیبی دربارهٔ سوءمدیریت کلان، نارضایتی کارکنان و پارتی‌بازی فراگیر در بخش فارسی صدای آمریکا ارایه می‌دهد.
بخش فارسی صدای آمریکا زیرمجموعه‌ی صداى آمریکا و بى بى جى است که از محل درآمدهای دولت فدرال بودجه دریافت می‌کند. خواندن این گزارش ما را با پرسش‌های نگران‌کننده‌و تامل برانگیزی مواجه می‌کند از قبیل اینکه که بودجه‌ی حاصل از پرداخت مالیات به چه صورت در بخش فارسی صدای آمریکا هدر می‌رود و در این مورد چه میتوان کرد.

نتایج نظرسنجی، تصویر نامطلوبی از فضای کاری برای کارمندان بخش فارسی صدای آمریکا ارائه می‌دهد. این افراد تقریبا در جواب تمامی سوالات، تجربه‌ی خود در این بخش خبری را بسیار ناخوشایندتر از تجربه دیگر کارمندان در بى بى جى و صدای آمریکا برآورد کردند. برای نمونه، در یکی از سوالات نظرسنجی از کارمندان خواسته شده بود کیفیت عمومی کاری را که در تیم کاریشان انجام می‌شود ارزیابی کنند. فقط پنجاه درصد از کارمندان بخش فارسی صدای آمریکا رای به مثبت بودن این کیفیت دادند و سی درصد آن را منفی اعلام کردند. بیش از هفتاد و پنج درصد کارمندان بخش فارسی صدای آمریکا در این نظرسنجی اعلام کرده اند به حرفه خود علاقه دارند و بیش از نود و سه درصد این کارمندان باور دارند که چنانچه لازم باشد حاضرند تلاش مضاعف کنند تا کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. اما بخش ناراحت کننده ماجرا این است که تنها سی و سه درصد از این کارمندان اذعان دارند که منابع مالی و انسانی مورد نیاز را برای تحقق اهداف شغلی خود در اختیار دارند.

برجسته‌ترین نکته گزارش آن است که به گفته شصت درصد از کارکنان رسمی بخش فارسی صدای آمریکا، این سازمان با اقدامات خودسرانه، پارتی‌‌بازی‌و موضع‌گیری‌های سیاسی مدیریت می‌شود. علاوه بر این، چهل درصد از کارکنان، وجود رفتارهای ناروایی چون تبعیض یا محروم نمودن فرد از رقابت برای فرصت‌های شغلی را در این محیط تایید می‌کنند. در این بین، تنها بیست و نه درصد از کل شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند که در این بخش خبری چنین رفتارهایی تحمل نمی‌شود.

نکته دیگر آن که کارمندان بخش فارسی شبکه‌ی خبری صدای آمریکا احساس می‌کنند که ارزش کارشان به قدر کفایت به رسمیت شناخته نمی‌شود. برای نمونه تنها کمتر از نوزده درصد کارمندان بخش فارسی صدای آمریکا بر این باورند که خلاقیت و نوآوری در این سازمان ارج نهاده می‌شود و از سوی دیگر، بیش از پنجاه درصد از کارمندان بخش فارسی صدای آمریکا معتقدند که از استعدادها و توانایی‌هایشان به نحو احسن در محیط
پنجاه و چهار درصد از کارمندان این شبکه حتی باور ندارند که مدیران ارشد استانداردهای بالایی از صداقت و درستکاری را رعایت می‌کنند.
کار استفاده نمی‌شود. در پاسخ به سوالی دیگر، شصت و چهار درصد از کارمندان به این موضوع که یافتن راه‌های بهتر برای انجام کار می‌تواند به تشویق آنها منجر شود باور نداشتند. این ارزیابی‌ها نشان‌گر پایین بودن سطح رضایت کارکنان بخش فارسی صدای آمریکا و ناخشنودی آنها در مورد امکان رشد و پیشرفت شغلی شان است.

ستاره درخشش، مدیر فعلی بخش فارسی VOA

نکته‌ی قابل توجه دیگر در این گزارش، نظر کارمندان درباره‌ی مدیریت بخش فارسی صدای آمریکاست. شصت و سه درصد از این افراد معتقدند که مدیران ارشد این بخش خبری سطح بالایی از انگیزه و تعهد در کارمندان خود ایجاد نمی‌کنند. داده‌ی تکان‌دهنده‌تر این است که پنجاه و چهار درصد از کارمندان این شبکه حتی باور ندارند که مدیران ارشد استانداردهای بالایی از صداقت و درستکاری را رعایت می‌کنند. تامل در این نظرسنجی نوک پیکان را به سمت تیم مدیریتی بخش فارسی صدای آمریکا میچرخاند: تیم مدیریتی بخش فارسی صدای آمریکا دقیقا چه می‌کند که آرایی چنین منفی برمی‌انگیزد؟ تنها کمتر از سی و یک درصد کارمندان این سازمان معتقدند که بخش فارسی صدای آمریکا توانایی استخدام افراد قابل را دارد و فقدان نظارت و تصمیم گری و برخورد صحیح با کارمندان باعث شده است که شصت و دو درصد از کارمندان بخش فارسی صدای آمریکا بر این باور باشند که سازمان از عهده برخورد صحیح با کارمندانی که عملکرد ضعیف شغلى دارند برنمی آید.

جای تعجب نیست که این مساله باعث شود که تنها چیزی کمتر از سی و هفت درصد کارمندان اعلام کنند که عملکردشان نسبت به سال های گذشته پیشرفت داشته و حدود هجده درصد از کارمندان معتقد باشند که بخش فارسی صدای آمریکا به عنوان یک سرویس خبری خوب شناخته می‌شود و کمتر از سی و دو درصد این افراد حاضرند بخش فارسی صدای آمریکا را مکان مناسبی برای کار به دیگران توصیه کنند.

بر اساس داده‌های این نظرسنجی، پارتی‌بازی، که مطلقا ناقض قوانین استخدامی فدرال است، در بخش فارسی صدای آمریکا مشکلی جدی تلقی می‌شود. شصت و دو درصد از کارمندان این بخش خبری معتقدند که پاداش‌هایی که به کارمندان اعطا میشود به خاطر کیفیت کارشان نیست. در پاسخ به سوالی مشابه، پنجاه و نه درصد از کارمندان این شبکه اعلام کردند که ارتقای شغلی
کمتر از بیست و هفت درصد کارمندان صدای آمریکا بر این باورند که می توانند بدون ترس و نگرانی قانون شکنی در این سازمان را افشا کنند.
در واحد کاری آنها مبتنی بر شایستگی کارمندان نبوده است. این گزارش نشان می دهد که کارمندان بخش فارسی صدای آمریکا حس رشد و پیشرفت شغلی را تجربه نمی‌کنند. این کارمندان عمیقا به سرپرستان و مدیران خود بی‌اعتمادند و احترام چندانی برای ایشان قائل نیستند. به باور آنان، بخش فارسی صدای آمریکا به پارتی‌بازی و جانبد‌اری آلوده شده است. وقتی در نظر بگیریم که این شبکه خبری زیرمجموعه‌ای از رادیو و تلویزیون دولتی است و بودجه‌ی فدرال دریافت می‌کند، یافته‌های این نظرسنجی را بسیار جدیتر خواهیم یافت. از آنجایی که درآمد حاصل از مالیات صرف هزینه‌های این بخش می‌شود، تیم مدیریتی بخش فارسی صدای آمریکا وظیفه دارد به قدر کفایت توضیح دهد که چرا از سوی کارمندانش چنین امتیازهای پایینی کسب نموده است.

نکته جالب توجه این است که در بخش فارسی صدای آمریکا کارکنان قراردادی عموما همان وظایف کارکنان رسمی را انجام می‌دهند و تحت شرایط مشابهی کار می‌کنند، اما اغلب به شکل نادرستی به عنوان کارکنان قراردادی طبقه بندی می‌شوند تا مزایایی که کارکنان رسمی دریافت می‌کنند به آنان تعلق نگیرد. این نشان می‌دهد که مشکلات موجود در بخش فارسی صدای آمریکا ممکن است حتی بزرگ‌تر از چیزی باشد که در تحقیق گزارش شده است. اعداد هشداردهنده در این پژوهش، لزوم تحقیق در مورد عملکرد مدیریت بخش فارسی صدای آمریکا را نشان می‌دهد. اما در نهایت تاسف در همین گزارش آمده است که کمتر از بیست و هفت درصد کارمندان صدای آمریکا بر این باورند که می توانند بدون ترس و نگرانی قانون شکنی در این سازمان را افشا کنند.

در نهایت، یافته‌های این نظرسنجی نشان می‌دهد که مشکلات بخش فارسی صدای آمریکا سرشتی درونی و بنیادین دارد و از ضعف‌های مدیریتی در مدیریت منابع مالی و انسانی ریشه می‌گیرند. نبود هرگونه نظارت جدی بر نحوه‌ی عملکرد این مجموعه در سطوح مالی و اجرایی، پیامدی جز ناخشنودی روزافزون کارمندان و کاهش انگیزه‌ی آنان نخواهد داشت.

سالهاست که عکس العمل جامعه ایرانی نسبت به ضعف و عدم کیفیت بخش فارسى صدای آمریکا صرفا رویکردی سلبی همراه با بایکوت و دنبال نکردن برنامه‌های خبری و تحلیلی این بخش بوده است.

این آمار توسط علی هریسچی حقوقدان و وکیل چند پرونده حقوقی علیه بخش فارسی صدای آمریکا ارائه شده است.
Share/Save/Bookmark