اظهار نظرات غیر کارشناسی در VOA درباره ادیان الهی
سه شنبه ۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۱
کد مطلب: 36322
با وجود عملکرد سفید باراک اوباما و دولت آمریکا نسبت به جامعه مسلمانان، با این حال شبکه تلویزیونی صدای آمریکا که زیر مجموعه ای از نهادهای رسانه ای دولت این کشور است، کماکان به رویه مخرب خود ادامه داده و به تمسخر دین اسلام و کتاب قرآن و آموزه های الهی آن می پردازد.
رسانه ایران (Rasanehiran.com):

برنامه "صفحه آخر"  اواخر خرداد ماه گذشته در تلویزیون صدای آمریکا به موضوع "خرافه و مذهب" پرداخته و تلویزیون VOA در این برنامه با دعوت از یک شخص غیر کارشناس، از نگاه وی به موضوع ادیان الهی پرداخته و وی در این برنامه تعریفی افسانه وار از قرآنِ مسلمانان ارائه داده است که به نوعی یک حمله ناشیانه به دین اسلام و کتاب قرآن می باشد.
با وجودی که اخیراً رئیس جمهور ایالات متحده در مورد حادثه تروریستی اورلاندو در این کشور که منجر به کشته شدن حدود 50 آمریکایی شد، شخص مهاجم، "عمر متین" را از مسلمانان جدا دانسته بود و این موضوع تروریستی را به مسلمانان و دین اسلام تعمیم نداده بود، با این حال شبکه تلویزیونی صدای آمریکا که زیر مجموعه ای از نهادهای رسانه ای دولت این کشور است، کماکان به رویه مخرب خود ادامه داده و به تمسخر دین اسلام و کتاب قرآن و آموزه های الهی آن می پردازد که با کنش دولت آمریکا و اهداف وزارت خارجه این کشور متناقض است.
با توجه به حضور در ایام ماه رمضان برای مسلمانان، این رویه ناشیانه تلویزیون فارسی صدای آمریکا در تخریب و تمسخر آداب و سنن مسلمانان، با علم به اینکه باراک اوباما سال گذشته عید بزرگ فطر را به مسلمانان جهان تبریک گفته بود، بیشتر برای مخاطب این شبکه عینیت می یابد.

بهرام مشیری که از سوی مجری برنامه صفحه آخر کارشناس و پژوهشگر ادیان معرفی شده، در جواب این سوالِ مهدی فلاحتی که آیا قصص قرآنی واقعی است یا نه، گفته : « یک نکته مهم می خواهم عرض کنم و آن اینکه بارها عرض کردم که قرآن هیچ چیز جدیدی ندارد به جز جهاد و زکات. و اینها و نماز و روزه و غیره برگرفته از آئین یهود است که بخشهاییش از ایران گرفته شده است. اما نکته مهم اینکه حشر و نشر پیامبر اسلام با یهودیان مدینه بوده که در مدینه 55 درصدشان یهودی بوده اند که قریب به 600 سال در آنجا ساکن شده بودند و اساساً عرب شده بودندو آئین یهود را فراموش کرده و عرب شده بودند. در خیلی موارد حتی به محمد امین(پیامبر) مراجعه می کردند که یک موردش در مورد سنگسار بوده که الان واردش نمی شوم. اما نکته مهم اینکه پیامبر با عوام یهودیان حشر و نشر داشتند یعنی کسانی که از تنه اصلی آئین یهود بودند و به کتب اصلی یهود آشنایی داشتند و سینه به سینه داستانهایی را می دانستند و می گفتند و پیامبر اسلام گمان می کرد که اینها اصل قضیه است و اینها حقایق امور میتولوژی یهود است و اینها رو وارد قرآن کرد و تحقیقات جدیدی که اکنون از آنها با آثار اصیل یهود شده نشان می دهد که چقدر اشتباه هست این داستانها. یکی داستان ابراهیم(ع) هست و اینها همه یک مشت داستان هستند و اینها میتولوژی قوم یهود هستند و این وقایع هیچگاه در تاریخ نبوده اند. اینها مثل میتولوژی قوم هند و یا شاهنامه فردوسی در ایران میتولوژی هستند و هیگونه حقیقتی در اینها نیست.»

دانلود


این میهمان شبکه صدای آمریکا در ادامه به دیگر سنن مسلمانان و ریشه های آن از نگاه خود اشاراتی داشته که در نوع خود بی نظیر بوده ولی آنچه که حائز اهمیت است رویه ای است که تلویزیون VOA برای فهم مخاطب خود در نظر گرفته است.

دانلود
Share/Save/Bookmark