وقتی سناتورهای آمریکایی نمی خواهند یک بیمارجنسی رییس جمهور آمریکا شود!
يکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۸
کد مطلب: 38159
وقتی سناتورهای آمریکایی نمی خواهند یک بیمارجنسی رییس جمهور آمریکا شود!
در ادامه واکنش‌ها به فیلمی که ترامپ در آن با کلمه‌های رکیک درباره زنان حرف می‌زند، شماری از چهره‌های ارشد در حزب جمهوری‌خواه، از جمله جان مک‌کین و کاندولیزا رایس گفته‌اند به او رای نمی‌دهند یا حتی خواسته‌اند او کنار بکشد.

به گزارش رسانه ایران، روز جمعه روزنامه واشنگتن‌پست فیلمی از سال ۲۰۰۵ منتشر کرد که در آن دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، درباره تلاشش برای برقراری رابطه جنسی با یک زن شوهردار و بوسیدن و "دست‌مالی‌کردن" زنان دیگر با افتخار و با کلمه‌هایی رکیک صحبت می‌کند. حرف‌هایی که بدون برنامه و بدون اطلاع ضبط شده بود.( خبر مربوطه را اینجا ببینید )

در پی این رسوایی، خود ترامپ گفته است که "اصلا و ابدا کنار نمی‌روم."

از زمان انتشار این فیلم، دست‌کم ۱۰ سناتور جمهوری‌خواه گفته‌اند که به دونالد ترامپ، نامزد حزبشان رای نمی‌دهند و یا حتی از او خواسته‌اند از رقابت کنار بکشد.

از جمله جان مک‌کین، سناتور و از چهره‌های موثر این حزب که هشت سال پیش هم نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری بود، گفته است با این حرف‌هایی که از آقای ترامپ بیرون آمده، دیگر "غیرممکن است که حتی به طور مشروط از نامزدی او حمایت کرد".

فیلم

هم‌چنین کاندولیزا رایس، وزیرخارجه آمریکا در دوره ریاست‌جمهوری جرج بوش، در فیس‌بوک نوشته است: "بس است! دونالد ترامپ نباید رئیس‌جمهور باشد. بهتر از کناره‌گیری کند."

در واکنش، ترامپ با حروف درشت توییت کرده است که "رسانه‌ها و تشکیلات سیاسی خیلی به‌شدت می‌خواهند من از رقابت بیرون شوم."

حرف‌های این نامزد ریاست‌جمهوری واکنش همسر خودش و همین‌طور هم‌پای انتخاباتی‌اش که در صورت پیروزی دونالد ترامپ، معاون اول او می‌شود، از این سخنان آقای ترامپ اظهار ناخشنودی کرده‌اند.

ملانیا ترامپ در بیانیه‌ای در این باره گفته است: "کلماتی که همسرم به کار برده ،به نظر من غیرقابل قبول و توهین‌آمیز است. این‌ها معرف مردی که من می‌شناسم نیست. او قلب و فکر یک رهبر را دارد."

خانم ترامپ گفته است امیدوار است همان طور که او عذرخواهی همسرش را پذیرفته است، مردم هم عذرخواهی او را بپذیرند و روی موضوعات مهم‌تری تمرکز کنند که در حال حاضر آمریکا و جهان با آن روبه‌رو هستند.

پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان و عالی‌رتبه‌ترین مقام جمهوری‌خواه در حال حاضر، این حرف‌ها را همان روز جمعه ساعاتی پس از انتشار فیلم، محکوم کرد و گفت که دونالد ترامپ در برنامه انتخاباتی که قرار بود روز شنبه برگزار شود، حضور نخواهد داشت.

ترامپ به خاطر سخنانش در آن ویدئو عذرخواهی کرده و گفته اشتباه کرده است. با این حال این رسوایی باعث نشده است او از کارزار انتخابات ریاست جمهوری کنار بکشد و گفته است این غائله هم مثل غائله‌های دیگر می‌خوابد.
Share/Save/Bookmark