پلیس بریتانیا سالانه حدود 6 میلیون دلار به خبرچین ها پول می دهد!
28 میلیون دلار در 5 سال گذشته
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۹
کد مطلب: 39888
مولف :
 
بر اساس اطلاعاتی که "شبکه ۵ رادیو بی‌بی‌سی" به آن دست یافته است پلیس بریتانیا در ۵ سال گذشته حدود ۲۸ میلیون دلار برای دریافت اطلاعات به جاسوس ها پول داده است. این مقدار به طور متوسط سالیانه حدود6 میلیون دلار می باشد.
بر اساس اطلاعاتی که "شبکه ۵ رادیو بی‌بی‌سی" به آن دست یافته است پلیس بریتانیا در ۵ سال گذشته (2011 تا 2016) حدود ۲۸ میلیون دلار برای دریافت اطلاعات به جاسوس ها پول داده است. این مقدار به طور متوسط سالیانه حدود6 میلیون دلار می باشد.

به گزارش رسانه ایران به نقل از بی بی سی فارسی با وجود صرف این هزینه، پلیس انگلیس نتوانسته چرخه "جرم و جنایت" را متوقف کند. پلیس بریتانیا اما این اقدام را "مقرون به‌صرفه" خوانده است. پلیس بریتانیا در سال ۲۰۱۱ با بی سابقه ترین شورش های داخلی این کشور مواجه شد.

دریافتی جاسوس ها از "چند پوند" برای دادن اطلاعات اولیه تا "هزاران پوند" برای کمک به وارد ساختن ضربه های اساسی، متغیر بوده است.

بی بی سی فارسی می گوید، رادیو5 بی بی سی بر اساس قانون "آزادی اطلاعات" توانسته به این داده‌ها دست پیدا کند. هرچند از ذکر جزییات بیشتر خودداری شده است. به عنوان مثال هنوز اطلاعاتی در دست نیست که نشان دهد پول هزینه شده واقعا چقدر موثر بوده و یا به چند مورد محکومیت «مجرمان اصلی» منجر شده است.

پلیس انگلیس بیشترین بودجه جاسوسی را در شهر لندن با حدود 6.5 میلیون دلار هزینه برای دریافت اطلاعات پنهان خرج کرده است. ایرلند شمالی با 2 و نیم میلیون دلار رتبه دوم را داراست.

پلیس بریتانیا در سال 2011 با بی سابقه ترین شورش های داخلی مواجه شد. این اعتراضات در پی افزایش شهریه دانشجویان، اعتراض به تبعیض و گرانی در بخش های مختلف انگلستان روی داد. به نظر می رسد صرف بودجه 28 میلیون دلاری برای جاسوسی به سبب جلوگیری از حوادث اینچنین باشد.
Share/Save/Bookmark