صدای آمریکا همچنان قربانی می گیرد
چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۷
کد مطلب: 37277
صدای آمریکا همچنان قربانی می گیرد
کوروش صحتی بعد از ۹ سال همکاری با بخش فارسی‌ صدای آمریکا روز سه‌شنبه دوم اگوست سال جاری(۲۰۱۶) از صدای آمریکا اخراج شد.

به گزارش رسانه ایران، کوروش صحتی بعد از ۹ سال همکاری با بخش فارسی‌ صدای آمریکا روز سه‌شنبه دوم اگوست سال جاری(۲۰۱۶) از صدای آمریکا اخراج شد. این کارمند قردادی صدای آمریکا یکبار نیز در سال ۱۳۹۰ از صدای آمریکا اخراج شده بود که بعد از مدت کوتاهی‌ دوباره به صدای آمریکا برگشت. یک کارمند فعلی صدای آمریکا که خواست نامش افشا نشود در گفتگو با یکی از پایگاه های خبری فارسی زبان ادعا کرده است که آقای صحتی به علت فساد اخلاقی‌ مفرط و انتشار برخی‌ گزارشات خلاف واقع از صدای آمریکا اخراج شد. این منبع همچنان افزود که وی از برخی‌ از مصاحبه شوندگان وجوهی را بر خلاف قانون اخذ و در قبال آن از آنها مصاحبه گرفته است.

در همین راستا کوروش صحتی درصفحه فیسبوک خود ادعا کرده است که از صدای آمریکا استعفا داده است! وی هیچ دلیلی‌ برای استعفای خود عنوان نکرده است. آقای صحتی از جلمه افرادی بود که در نا آرامی های کوی دانشگاه ۱۳۷۸ برای مدت کوتاه بازداشت شده بود. وی همین باز داشت کوتاه مدت خود را دست مایه‌ای برای خروج از ایران و اخذ پناهندگی سیاسی قرار داد و توانست به آمریکا مهاجرت کند. کوروش صحتی بدون داشتن کوچکترین تجربه‌ای در امر رسانه و روزنامه نگاری به یمن چند روز بازداشت شدنش در ایران توانست به صورت قراردادی در بخش فارسی‌ صدای آمریکا استخدام شود.


پس از روی کارآمدن ستاره درخشش، به عنوان سردبیر صدای آمریکا، موج اخراج نیروهای این شبکه انتقادات فراوانی را برانگیخت.

برخی از کارمندان اخراجی این شبکه عدم آزادی بیان، تبعیض و پارتی بازی را از جمله دلایل می دانند که موجب اخراج ایشان شده است ( خبر مربوطه را اینجا ببینید )
همچنین یکی از کارکنان پیشین صدای آمریکا مدعی شده است که بخش فارسی صدای آمریکا، فاسدترین قسمت صدای آمریکا است. ( خبر مربوطه را اینجا ببنید )
ادعایی که نتایج نظرسنجی میان کارکنان فارسی زبان تلویزیون صدای آمریکا آن را تایید می کند. ( خبر مربوطه را اینجا ببنید )
Share/Save/Bookmark