گاردین: لیورپول به دنبال جذب سردار آزمون، مهاجم تیم ملی فوتبال ایران است
پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۸
کد مطلب: 38627
گاردین: لیورپول به دنبال جذب سردار آزمون، مهاجم تیم ملی فوتبال ایران است
مایکل ادواردز، رئیس بخش نقل و انتقال بازیکن لیورپول، از ابتدای فصل جاری آزمون را زیر نظر گرفته و با باز شدن پنجره نقل و انتقلات زمستانی، لیورپول پیشنهاد خرید آزمون را به باشگاه روسی خواهد داد. این روزنامه همچنین از علاقه دو باشگاه لیگ برتری اورتون و استوک سیتی برای به خدمت گرفتن مهاجم ۲۱ ساله تیم ملی ایران خبر داد.
به نوشته روزنامه گاردین، باشگاه لیورپول که اکنون صدرنشین لیگ برتر فوتبال انگلیس است، به دنبال جذب سردار آزمون، مهاجم تیم ملی فوتبال ایران در فصل نقل و انتقالات ژانویه است.

به گزارش رسانه ایران، بی بی سی فارسی در این باره نوشت که باشگاه لیورپول برای سال جدید میلادی، دنی اینگز را به دلیل مصدومیت و سادیو مانه را به دلیل حضور در تیم ملی سنگال در اختیار ندارد و به نوشته گاردین، یورگن کلوپ، سرمربی آلمانی تیم لیورپول، با جذب آزمون به دنبال پرکردن جای خالی این دو نفر در خط حمله تیمش و تقویت آن است.

به نوشته بی بی سی، اولین خبر مربوط به حضور سردار آزمون حدود ۲ سال پیش در روزنامه «مترو» منتشر شد. این روزنامه در سال ۲۰۱۴ از انتقال «لیونل مسی ایرانی» با قیمت ۲ میلیون پوند به باشگاه آرسنال خبر داد. انتقالی که انجام نشد و سردار آزمون از باشگاه روبین کازان به روستوف، دیگر تیم لیگ روسیه رفت.

به نوشته گاردین مایکل ادواردز، رئیس بخش نقل و انتقال بازیکن لیورپول، از ابتدای فصل جاری آزمون را زیر نظر گرفته و با باز شدن پنجره نقل و انتقلات زمستانی، لیورپول پیشنهاد خرید آزمون را به باشگاه روسی خواهد داد. این روزنامه همچنین از علاقه دو باشگاه لیگ برتری اورتون و استوک سیتی برای به خدمت گرفتن مهاجم ۲۱ ساله تیم ملی ایران خبر داد.

سردار آزمون با گل‌هایی که برای روستوف مقابل تیم‌های اندرلشت بلژیک و آژاکس آمستردام از هلند زد، نقش مهمی در رسیدن تیمش به مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا (برای اولین بار در تاریخ باشگاه) داشت. آزمون همچنین هفته گذشته توانست دروازه اتلتیکو مادرید، نایب قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا را باز کند.

گاردین درباره اینکه آیا تیم روستوف حاضر است سردار آزمون را با توجه به تاثیر زیادش در این تیم، از دست بدهد چیزی نگفته است.

سردار آزمون پس از جام جهانی ۲۰۱۴ به رغم سن و سال کمی که دارد، تبدیل به مهاجم اول تیم ملی فوتبال ایران شده است.

آزمون همچنین در بازی مقابل کره جنوبی تک گل پیروزی بخش ایران را وارد دروازه حریف کرد.

سردار آزمون متولد ۱۳۷۳ در گنبد کاووس است. او فرزند خلیل آزمون عضو تیم ملی والیبال در قهرمانی ۱۹۸۷ آسیا است. این بازیکن با استعداد بدون اینکه سابقه یک بازی در لیگ برتر فوتبال ایران را داشته باشد، در حالی که ۱۷ ساله بود، در سال ۲۰۱۳ به تیم روبین کازان روسیه پیوست.

سایت فدراسیون جهانی فوتبال نیز سال گذشته او را به عنوان یکی از پنج ستاره آینده فوتبال آسیا انتخاب کرد.
Share/Save/Bookmark